اسامی کاندیدا های نهایی اصلاح طلبان 21 اردیبهشت اعلام می شود

به گزارش مجله رویگری، سخنگوی جبهه اصلاحات ایران ضمن تشریح مکانیزم انتخاب کاندیدای نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اشخاصی که حائز دو سوم آرای اعضای مجمع ملی شوند، در تاریخ 21 اردیبهشت ماه به عنوان نامزد های نهایی معرفی جبهه اصلاحات معرفی می شوند.

اسامی کاندیدا های نهایی اصلاح طلبان 21 اردیبهشت اعلام می شود

به گزارش تسنیم؛ آذر منصوری سخنگوی جبهه اصلاحات ایران درباره مکانیزم اصلاح طلبان برای رسیدن به گزینه نهایی ریاست جمهوری گفت: بنای ما این است که به شکل ایجابی در معرفی کاندیدا های خود تلاش کنیم و علیه هیچ یک از کاندیدای منتسب به جریان اصلاحات صحبت نکنیم تا زمانی که با سازوکاری که تعریف شده به کاندیدا های نهایی جبهه اصلاحات برسیم تا در نهایت از میان این کاندیدای معرفی شده حمایت صورت گیرد تا هر یک از این کاندیدا ها مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت، به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان معرفی شود.

وی افزود: در جلسه امروز سازوکار عینی برای رسیدن به کاندیدای اجماعی را به تصویب رساندیم. بر اساس این مصوبه قرار شد تا 11 اردیبهشت اعضا پیشنهادات خود را در رابطه با کاندیدای مورد حمایت خود به دبیرخانه جبهه اصلاحات ارائه کنند. قرار شد در جلسه مورخ 12 اردیبهشت ماه از میان کاندیدایی که نامشان به دبیرخانه رسیده است، افرادی که از سوی حداقل 10 نفر از اعضای مجمع ملی پیشنهاد شدند، مورد رای گیری قرار گیرند و کسانی که حائز یک سوم آرا باشند در جلسات بعدی مجمع ملی که در فاصله روز های دوشنبه 13 اردیبهشت تا 18 اردیبشهت برگزار می شود، رای گیری صورت گرفته شود.

منصوری گفت: کسانی که در نهایت حائز دو سوم آرای اعضای مجمع ملی شدند، در تاریخ 21 اردیبهشت ماه به عنوان نامزد های نهایی معرفی جبهه اصلاحات معرفی می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که کسانی که ابراز تمایل به کاندیداتوری نکرده اند، ولی اسم آن ها در مجمع ملی از سوی تعدادی از اعضای مجمع مطرح شده، تکلیف شان چه می شود؟ گفت: هرکس که حداقل 10 نفر از اعضا نام او را مطرح کرده باشند فارغ از اینکه اعلام کاندیداتوری کرده باشد یا نه، مورد بررسی اعضای جبهه قرار می گیرد.

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران همچنین در پاسخ به این سوال که اشخاصی که حائز یک سوم آرا شده است، ولی دعوت جبهه اصلاحات را در ادامه نپذیرند آیا در مراحل بعدی نیز نام آن ها مطرح و مورد بررسی قرار خواهند گرفت؟ شرح داد: برای مرحله ای که رای گیری با حدنصاب دو سوم آرا است حتما افرادی که نامشان در دور اول مطرح شده، باید تا آغاز مرحله نهایی بررسی ها کاندیداتوری خود را اعلام کرده باشند.

وی تاکید کرد: همه کسانی که به عنوان کاندیدا مطرح هستند، اگر می خواهند به عنوان یکی از کاندیدا های اصلاح طلب مورد حمایت جبهه اصلاحات ایران قرار گیرد، حتما باید توسط حداقل 10 نفر از اعضای جبهه مورد حمایت قرار گیرند و اینطور نیست که صرفاً اشخاص با معرفی خود به عنوان یک چهره منتسب به جریان اصلاحات در مکانیزم بررسی جبهه اصلاحات قرار گیرند.

منصوری گفت: در مرحله سوم بررسی برنامه کاندیداها، اشخاص مطرح شده حتما باید در جلسه مجمع ملی حضور پیدا کنند و از برنامه های خود دفاع کنند و به پرسش اعضای مجمع پاسخ بدهند و بعد از آن رای گیری در رابطه با این اشخاص صورت می گیرد.

سخنگوی جبهه اصلاحات گفت: اگر در نهایت بیش از یک نامزد حائز دو سوم آرای اعضای مجمع عمومی قرار گیرند، گزینه نهایی جبهه اصلاحات ایران براساس نتایج نظرسنجی که پس از مناظرات انتخاباتی، انجام می شود، انتخاب می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1518

به "اسامی کاندیدا های نهایی اصلاح طلبان 21 اردیبهشت اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی کاندیدا های نهایی اصلاح طلبان 21 اردیبهشت اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید