استقبال تهران از توافقات اولیه میان یمنی ها

به گزارش مجله رویگری، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به نتایج مذاکرات طرف های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات اجرا شده میان طرفین با نظارت نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد، گام های مثبت اعتمادساز و توافقات اولیه حاصله را برای استمرار گفتگوها امیدوارکننده خواند.

استقبال تهران از توافقات اولیه میان یمنی ها

قاسمی، توافق حاصله در خصوص شهر و بندر الحدیده را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: این تفاهم نشان می دهد گروه های یمنی حاضر در گفتگوها به دقت و درستی شرایط اسفبار بار مردم مظلوم یمن را درک نموده و برای جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع در آن کشور به دلیل تشدید درگیری ها در اطراف الحدیده استمرار وصول یاری های انسانی را بر منافع گروهی خود ترجیح داده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد، بندر حدیده و سایر بنادر و فرودگاههای یمن از جمله فرودگاه صنعا هر چه سریع تر برای دریافت یاری های انسان دوستانه و فعالیت های مدنی به منظور کاهش رنج و آلام مردم یمن آماده سازی شوند.

وی همچنین اضافه کرد: امیدواریم تفاهم های حاصله در چارچوب و بازه زمانی مشخص شده اجرایی و زمینه لازم را به منظور دور بعدی گفتگوها در آینده نزدیک برای رسیدن به توافق نهایی فراهم کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در سرانجام تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رویکرد مسئولانه خود در قبال بحران های منطقه ای نقش سازنده ای در ترتیبات اجرایی گفتگوهای یمنی - یمنی در سوئد ایفا نموده و همچنان در راستای طرح چهار ماده ای ارائه شده از سوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راه چاره نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خونریزی و تداوم گفتگوهای یمنی - یمنی می داند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 59

به "استقبال تهران از توافقات اولیه میان یمنی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال تهران از توافقات اولیه میان یمنی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید