انتخاب برترین محل نصب دوربین مداربسته

به گزارش مجله رویگری، با افزایش جرم و جنایت و به خصوص سرقت، امروزه می توانید دوربین های مداربسته را در همه جا ببینید. در صورتی که شما هم قصد خرید دوربین مداربسته را دارید، باید بدانید که برترین مکان برای نصب آن ها کجاست. به همین دلیل در این مقاله از مجله خبرنگاران قصد داریم به موضوع برترین محل نصب دوربین مداربسته بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انتخاب برترین محل نصب دوربین مداربسته

انتخاب مناسب ترین محل نصب دوربین مداربسته

1. پارکینگ و انبار

معمولا مردم نصب دوربین در پارکینگ را نادیده می گیرند اما به عقیده خیلی از کارشناس ها، پارکینگ یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید حتما داخل آن دوربین نصب گردد. معمولا در پارکینگ و انباری اشیائی نگهداری می شوند که سارقین می توانند به راحتی آن ها را در بازار به سرقت ببرند. دوچرخه، تجهیزات ورزشی، ابزار و… فقط بخشی از این وسایل هستند. بنابراین نصب دوربین مداربسته در این نقطه می تواند مفید باشد.

2. کنار درب ورودی

کنار در ورودی یکی از برترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته است. در صورتی که دوربین را به شکلی نصب کنید که به درب ورودی دید داشته باشد، می توان تا حد زیادی امنیت منزل خودتان را تامین کنید. به این ترتیب سارقین می دانند که در صورت نزدیک شدن به در ورودی، تصویر آن ها ثبت خواهد شد و به همین دلیل به آن نزدیک نمی شوند.

3. تمامی درهای بیرونی

بیشتر سارقین به وسیله درهایی که به کوچه دسترسی دارند وارد منزل می شوند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می نمایند حتما برای این درها دزدگیر نصب کنید تا از ورود سارقین جلوگیری نمایید.

بیشتر بخوانید: قابلیت ضبط صدا در دوربین مداربسته

4. درب پشتی ساختمان

طبق آمار تقریبا 20 درصد از سارقین از درهای پشتی و جانبی برای ورود به منزل طعمه های خودشان استفاده می نمایند. به همین دلیل ضروری است که حتما در این نقاط هم دوربین نصب کنید. توجه کنید که هر کدام از درها باید دارای دوربین جداگانه باشند و ترجیحا دوربین ها هم خارج از دسترس باشند. البته بهتر است ضمن رعایت این نکته، دوربین را به شکلی نصب کنید که در معرض دید باشد تا خاصیت بازدارندگی داشته باشد. معمولا سارقین با تماشا دوربین، صحنه را ترک می نمایند.

5. پنجره های دور از خیابان

یکی دیگر از فضاهایی که سارقین از آن برای ورود به ساختمان استفاده می نمایند، پنجره هایی هستند که از خیابان دور هستند. با نصب دوربین بر روی این پنجره ها، سارقین امکان استفاده از این فضاها را نخواهند داشت. برای امنیت بیشتر توصیه می گردد از دوربین هایی بهره ببرید که قابلیت کنترل از دور را دارند و می توانید تصویر آن ها را بر روی موبایل و تبلت خودتان دریافت کنید.

6. پله های زیر زمین

معمولا زیرزمین ها دارای در و پنجره هایی هستند که سارقین می توانند از آن ها برای ورود به منزل استفاده نمایند. به همین دلیل توصیه می گردد در ورودی های زیر زمین دوربین نصب کنید تا تصویر سارقین احتمالی ثبت گردد. بعلاوه بهتر است دوربین های نصب شده دارای قابلیت دید در شب باشند و با حرکت نیز فعال شوند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم نصب دوربین مدار بسته در منزل که باید بدانید!

7. حیاط خلوت

حیاط خلوت هم یکی دیگر از مکان هایی است که سارقین از آن برای ورود به منزل استفاده می نمایند. بعلاوه ممکن است اشیاء گران قیمتی هم داخل آن وجود داشته باشد. به همین دلیل توصیه می گردد حتما در این مکان هم از یک دوربین با قابلیت دید در شب بهره ببرید. بعلاوه در صورتی که حیاط خلوت شما به بیرون دسترسی دارد هم بهتر است دوربین را به شکلی نصب کنید که ورودی را هم پوشش دهد.

برترین زاویه دید برای نصب دوربین مداربسته کدام است؟

در زمان نصب دوربین های مداربسته، مهم تر از نوع سیستم انتخابی این است که بدانید وسعت چشم انداز مقابل دوربین قرار است چقدر باشد و به چه نوع دوربینی احتیاج دارید. دوربین هایی که دارای لنز واید هستند معمولا ناحیه دید وسیع تری را در اختیار شما قرار می دهند اما ممکن است باعث شوند که اجزای فضا کوچک تر از چیزی که هستند دیده شوند. در سمت مقابل لنزهایی که زاویه دید بسته تری دارند، می توانند اشیاء را با مقدار واقعی خودشان نمایش دهند اما محدوده تحت پوشش آن ها به همان مقدار وسیع نیست.

سخن نهایی

مهم تر از نوع دوربین مورد استفاده و کیفیت آن، این است که دوربین را در چه مکان هایی نصب می کنید. در صورتی که دوربین را در محل مناسب نصب کنید، علاوه بر ثبت چهره سارقین احتمالی می توانید از ورود آن ها به منزل خودتان هم جلوگیری کنید. دوربین های مداربسته دارای خاصیت بازدارندگی هستند و معمولا سارقین با تماشا آن ها از ورود به منزل شما منصرف می شوند. به همین دلیل است که خیلی از کارشناسان توصیه می نمایند دوربین های امنیتی را در مکان هایی نصب کنید که سارقین احتمالی بتوانند آن ها را ببینند.

منبع: آچاره
انتشار: 31 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1403 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2204

به "انتخاب برترین محل نصب دوربین مداربسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب برترین محل نصب دوربین مداربسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید