بازداشت ده ها افسر وزارت کشور و دفاع و احضار وزیر کشور عربستان

به گزارش مجله رویگری، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع دفتر سلطنتی از گسترش دایره بازداشت های اخیر در عربستان اطلاع داد که شامل اعضای خاندان سلطنتی و مقامات دولتی و نظامی نیز شده است.

بازداشت ده ها افسر وزارت کشور و دفاع و احضار وزیر کشور عربستان

به گزارش خبرنگاران، رسانه ها همچنان گزارش هایی را درباره کمپین بازداشت های جدید به رهبری محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در میان ابهام درخصوص دلایل و انگیزه های این بازداشت ها و سکوت رسمی سعودی منتشر می نمایند.

سایت شبکه الجزیره به نقل از وال استریت ژورنال گزارش داد: بازداشت ها شامل صفوف وزارت کشور و دفاع به اتهام کوشش برای کودتا در عربستان نیز بوده است.

به نوشته این روزنامه، بازداشت ها شامل ده ها تن می گردد به طوریکه عبدالعزیز بن سعود بن نایف، وزیر کشور و شاهزاده سعود بن نایف، پدر وزیر کشور و امیر منطقه شرقی و نیز پسر عظیم نایف بن عبدالعزیز ولیعهد سابق برای بازپرسی به کاخ سلطنتی احضار شده اند. این دو روزنامه اضافه نمود، بازداشت ها شامل نواف بن نایف بردار ولیعهد و وزیر کشور سابق می گردد.

این روزنامه به نقل از منابع نوشت: نیروهای امنیتی ده ها تن از مسؤولان وزارت کشور و افسران ارشد و دیگر مظنونان به حمایت از کودتا را بازداشت نموده اند.

این روزنامه به نقل از یک مقام سعودی که نامش برده نشده، نوشته است: اطلاعاتی که ما داریم نشان از قصد و نیت ملک سلمان، پادشاه عربستان برای کناره گیری از قدرت به نفع پسرش، محمد ندارد به خصوص که او یک روز قبل از بازداشت ها در صحت و سلامت رویت شد.

محمد القحطانی، مخالف سعودی نیز به سایت الخلیج اونلاین گفت، دلایلی که بن سلمان را به بازداشت شاهزادگان واداشته رسیدن اطلاعاتی به گوش او درباره وجود درخواست هایی از داخل موسسه نظامی این کشور و مشخصا از سوی فرماندهان آن خطاب به احمد بن عبدالعزیز، برادر ملک سلمان و بن نایف، برادرزاده او در زمینه لزوم اجرای کودتای نظامی است.

القحطانی اشاره نمود، صحبت ها در این باره در داخل موسسه نظامی افزایش یافته و درخواست هایی از شاهزادگان محبوس شده بود و نهایتا این درخواست ها به گوش خود ولیعهد نیز رسید که او فورا اقدام به بازداشت دو شاهزاده و همسران شان در زندان کرد.

تا به امروز جزئیات بازداشت ها منتشر نشده اما منابع خبری می گویند، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف صبح آدینه توسط نیروهای نقاب دار گارد دفتر سلطنتی بازداشت شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 758

به "بازداشت ده ها افسر وزارت کشور و دفاع و احضار وزیر کشور عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت ده ها افسر وزارت کشور و دفاع و احضار وزیر کشور عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید