بازرسی محیط زیست از 9 مرکز معاینه فنی تهران

به گزارش مجله رویگری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازرسی 9 مرکز معاینه فنی تهران و تذکر به سه مرکز در این زمینه اطلاع داد و در مورد تفویض اختیارات به کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا، گفت: با اینکه در آستانه وارونگی دما و شرایط اضطرار شاخص آلودگی هوا هستیم. هنوز تفویض اختیار به کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا صورت نگرفته تا در مواقع اضطرار این کارگروه بتواند برای اعمال محدودیت ها تصمیم گیری کند.

بازرسی محیط زیست از 9 مرکز معاینه فنی تهران

به گزارش مجله رویگری، کیومرث کلانتری در سی و دومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا در مورد آئین نامه جدید معاینه فنی اظهار کرد: در قانون هوای پاک هیچ اشاره ای به ضرورت تدوین آئین نامه جدید معاینه فنی نشده است با این وجود می خواهیم یک ابزار نظارتی جدید تعریف کنیم. البته باید حواسمان باشد که این ابزار نظارتی به شکلی طراحی گردد که با قانون در تعارض نباشد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در آئین نامه جدید معاینه فنی دست سازمان محیط زیست بسته گردد؛ ابزار نظارتی از ما گرفته می گردد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین در این جلسه در مورد دسترسی محیط زیست به اطلاعات سیمفا توضیح داد: در شرایط حاضر در استان تهران به داده های سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) دسترسی داریم و وزارت کشور پسوورد خاصی را در اختیار ما قرار داده است.

کلانتری همچنین اظهار کرد: بعد از تصویب در کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا، از 9 مرکز معاینه فنی بازدید شده است که از بین 9 واحد بازدید شده، به سه مورد تذکر داده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه سی و دومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا گفت: بر اساس مصوبه دولت در مواقع اضطرار آلودگی هوا، باید سازمان محیط زیست با همکاری وزارت کشور ممنوعیت ها و محدودیت ها را اعمال کند.

وی اظهار کرد: تصمیم گیری در مواقع اضطرار آلودگی هوا به کارگروه های استانی کاهش آلودگی هوا، تفویض نشده است و حتما باید این موضوع مورد آنالیز و حل و فصل قرار گیرد.

کلانتری گفت: در شرایط حاضر در آستانه این هستیم که با پدیده وارونگی دما و آلودگی هوا روبرو شویم و هنوز هیچ تصمیمی در تهران در مورد تفویض اختیارات به کارگروه های استانی گرفته نشده است.

کلانتری گفت: در شرایط اضطرار که شاخص آلودگی هوا افزایش می یابد حتما باید محدودیت های تردد و سایر موارد اعمال گردد که متاسفانه کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا این اختیار را ندارد و باید این اختیار تفویض گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 50

به "بازرسی محیط زیست از 9 مرکز معاینه فنی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازرسی محیط زیست از 9 مرکز معاینه فنی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید