بسته حمایتی دوم در انتظار تامین اعتبار ، تغییری در روش توزیع نداریم

به گزارش مجله رویگری، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه به محض اختصاص مابه التفاوت ارز پتروشیمی ها، بسته حمایتی مرحله دوم را توزیع می کنیم، گفت: بسته حمایتی دوم نیز همچون مرحله اول، توزیع خواهد شد.

بسته حمایتی دوم در انتظار تامین اعتبار ، تغییری در روش توزیع نداریم

به گزارش مهر، سال گذشته زمانی که معیشت مردم به دلیل نوسانات ارزی و به تبع آن، افزایش نرخ تورم با مشکل روبرو شد، مباحث زیادی در رابطه با افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال جهت بهبود حداقلی اوضاع اقتصادی مردم مطرح شد که البته این موضوع، مخالفت دولت را به دلیل آنچه که شرایط سخت اقتصادی و افزایش تورم عنوان شد، به دنبال داشت.

به همین دلیل در پاییز سال 97 دولت اظهار داشت که قصد دارد با استفاده از درآمد ناشی از مابه التفاوت ارز پتروشیمی ها (4200 تا حدود 8 هزار تومانی سامانه نیما) در قالبی تحت عنوان بسته حمایتی، زیان وارده به اقشار مختلف را جبران کند که پس از بررسی های اجرا شده، قرار شد از آبان ماه توزیع بسته های حمایتی 100 تا 300 هزار تومانی بین گروه های هدف (برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و افرادی که در حال پیوستن به این سازمان ها بودند) طی سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوارها، آغاز شود. همچنین مقرر شد برای کارکنان (شاغل و بازنشسته) با حقوق زیر سه میلیون تومان نیز، بسته ای به مبلغ 200 هزار تومان پرداخت شود.

با این حال، روند پرداخت بسته حمایتی مرحله اول، تا انتها سال 97 به طول انجامید و نتوانست آن گونه که از سوی دولتمردان گفته می شد، چندان تأثیری در وضعیت معیشت مردم بگذارد؛ از سوی دیگر، عدم معین تکلیف دقیق بسته حمایتی مرحله اول، موضوع زمان واریز دو مرحله دیگر بسته حمایتی را نیز در هاله ای از ابهام قرار داد.

در این راستا محمدباقر نوبخت در گفتگو با مهر، در خصوص خاتمه معین تکلیف بسته حمایتی مرحله دوم، گفت: قبلاً هر چه از مابه التفاوت ارز پتروشیمی ها که برای تهیه بسته حمایتی پیش بینی کرده بودیم، به دست آوردیم، در قالب بسته حمایتی توزیع کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: به محض اینکه مابه التفاوت پیش بینی شده تأمین و تکمیل شود، بسته ها توزیع خواهند شد.

وی در رابطه با اینکه نحوه توزیع این بسته به چه صورتی خواهد بود، گفت: به همان سبک قبلی (بسته حمایتی اول) عمل خواهیم کرد.

به گزارش مهر، به هر حال آنچه که اهمیت دارد این است که متولیان امر باید در رابطه با توزیع بسته حمایتی مرحله اول و نحوه توزیع مرحله دوم، منابعی که در این رابطه هزینه شد و البته خواهد شد و همچنین گروه ها و بخش هایی که از آن بهره برده اند، گزارشی ارائه کنند تا اذهان عمومی در جریان جزئیات آن قرار گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 124

به "بسته حمایتی دوم در انتظار تامین اعتبار ، تغییری در روش توزیع نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایتی دوم در انتظار تامین اعتبار ، تغییری در روش توزیع نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید