تاکید مقام افغانستان بر بازداشت واسطه هایی که سبب واگذاری پایگاه های نظامی به طالبان می شوند

به گزارش مجله رویگری، والی بادغیس تاکید نمود که پاسگاه ها و پایگاه های نظامی در نتیجه توطئه سقوط می نمایند و افرادی که سبب تسلیم شدن مواضع امنیتی می شوند باید بازداشت شوند.

تاکید مقام افغانستان بر بازداشت واسطه هایی که سبب واگذاری پایگاه های نظامی به طالبان می شوند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حسام الدین شمس والی بادغیس پس از خروج نیروهای امنیتی از چند پاسگاه امنیتی در منطقه چشمه دوزک شهرستان مقر در این ولایت، تخلیه پاسگاه ها را توطئه خائنانه دانست.

وی هشدار داد با واسطه هایی که سبب تسلیم شدن پایگاه ها نظامی می شوند به اسم دشمن رفتار خواهد شد.

شمس با انتشار پیامی در فیسبوکش نوشت: به تمام نیروهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا کسانی را که برای وساطت و زمینه سازی برای سقوط یا تسلیم شدن نیروها به پاسگا ها و قرارگاه های امنیتی مراجعه می نمایند را توقیف و در صورت احتیاج به اسم دشمن با آن ها رفتار نمایند.

والی بادغیس اضافه نمود که به ریاست امنیت ملی و پلیس تاکید نموده است، تا افرادی را که به وسیله فضای مجازی در تضعیف روحیه نیروهای امنیتی و دفاعی به نفع دشمن فعال هستند، بازداشت نمایند و تحت نظارت قرار دهند.

این درحالی است که خروج نیروهای ارتش از پاسگاه های امنیتی و تصرف پاسگاه ها به وسیله طالبان بدون درگیری، نگرانی شدید ساکنان بادغیس را به همراه داشته است و دولت افغانستان هم همیشه آن را عقب نشینی تاکتیکی اسم می نماید.

پیش از این هم، مقامات امنیتی افغان گفته بودند که ارتش این کشور در نظر دارد تا با بستن پاسگاه های امنیتی خود در منطقه ها دور افتاده و تحت کنترل و نفود طالبان، نیروهای خود را در پایگاه های عظیم متمرکز کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1643

به "تاکید مقام افغانستان بر بازداشت واسطه هایی که سبب واگذاری پایگاه های نظامی به طالبان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید مقام افغانستان بر بازداشت واسطه هایی که سبب واگذاری پایگاه های نظامی به طالبان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید