ترامپ: وقت آن است از این جنگ های بی انتها مسخره خارج شویم

به گزارش مجله رویگری، دونالد ترامپ در یک سری توئیت به عقب نشینی امریکا از مناطق شمالی سوریه و چراغ سبز به ترکیه برای شروع عملیات در این منطقه واکنش نشان داد.

ترامپ: وقت آن است از این جنگ های بی انتها مسخره خارج شویم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییت خود نوشت: آمریکا قرار بود 30 روز در سوریه بماند این سال ها پیش بود. ما ماندیم و بدون هیچ هدفی بیشتر و بیشتر در این جنگ فرو رفتیم. زمانی که من وارد واشنگتن شدم داعش بر منطقه حکمفرما بود. ما به سرعت خلیفه گری داعش را 100 درصد شکست دادیم.

وی در ادامه آورده است: از جمله اقداماتی که انجام دادیم دستگیری صدها داعشی بود که اکثرا از اروپا هستند اما اروپا نمی خواهد که آنها برگردند و می گوید که آمریکا آنها را نگهدارد، من می گویم نه ما به شما لطف کردیم و حالا شما می خواهید که ما آنها را برایتان در زندان های آمریکا آن هم با هزینه ای گزاف نگهداریم.

اینها برای خود شما محاکمه شان کنید. آنها دوباره گفتند نه فکر می کنیم. مثل همواره که آمریکا هزینه های ناتو را بر دوش داشته است. در امور بازرگانی و هر چیز دیگری.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با اشاره به نمودهای سوریه نوشته است:نمودها همراه ما جنگیدند با مقدار زیادی پول و تجهیزات که از ما دریافت کردند. آنها دهه هاست که با ترکیه می جنگند. من برای سه سال است که این جنگ را متوقف نموده ام اما زمان آن است که از این جنگ های بی خاتمه مسخره خارج شویم. بسیاری از آنها قومی و قبیله ای هستند. ما باید سربازان خود را به خانه بازگردانیم.

او در ادامه تاکید نموده است: ما در جایی می جنگیم که در جهت منافع مان باشد، فقط برای پیروزی می جنگیم. ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و نمودها باید شرایط و اینکه می خواهند با داعشی های دستگیر شده در همسایگی شان چه نمایند را بسنجند.

همه آنها از داعش متنفرند. داعشی که برای سال ها دشمن بوده است. ما 7000 مایل دورتر هستیم اما اگر یک بار دیگر در هر کجا نزدیک ما شوند نابودشان می کنیم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 394

به "ترامپ: وقت آن است از این جنگ های بی انتها مسخره خارج شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: وقت آن است از این جنگ های بی انتها مسخره خارج شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید