تردید اکثریت آمریکایی ها در صلاحیت روانی ترامپ و بایدن برای ریاست جمهوری

به گزارش مجله رویگری، نتایج یک نظرسنجی جدید در ایالات متحده نشان می دهد که اکثریت رأی دهندگان بر این باورند، رئیس جمهور آمریکا و رقیب دموکرات از صلاحیت های روان شناختی لازم برای انجام وظایف ریاست جمهوری برخوردار نیستند.

تردید اکثریت آمریکایی ها در صلاحیت روانی ترامپ و بایدن برای ریاست جمهوری

به گزارش خبر گزاری دانشجو، نتایج یک نظرسنجی جدید در 6 ایالت کلیدی آمریکا نشان می دهد اکثریت رأی دهندگان بالقوه در این کشور نسبت به متناسب بودن توانمندی های ذهنی (روان شناختی) هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا با توانمندی های مورد احتیاج برای تصدی این سمت تردید دارند.

این نظرسنجی توسط مرکز پژوهشی CNBC-Change در شش ایالت آریزونا، فلوریدا، میشیگان، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین اجرا شده است.

نتایج این نظرسنجی از آن جهت که 6 ایالت مذکور جزو ایالت های چرخشی (خاکستری) محسوب می شوند، حائز اهمیت است. ایالت های چرخشی، ایالت هایی هستند که قطعیتی درباره پشتیبانی رأی دهندگان از حزب دموکرات یا جمهوری خواه در آنها وجود ندارد.

51 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند ترامپ از صلاحیت روانی لازم برای تصدی سمت ریاست جمهوری برخوردار نیست. 52 درصد هم همین نظر را درباره بایدن داشته اند.

بخش دیگری از این نظرسنجی به سلامت فیزیکی دو نامزد ارتباط داشت. 52 درصد گفته اند ترامپ 74 ساله و 54 درصد دیگر نیز بر عقیده بوده اند که بایدن 77 ساله از لحاظ فیزیکی مناسب ریاست جمهوری است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که جو بایدن در این شش ایالت با اختلافی کمی از ترامپ پیش افتاده است.

سایر نظر سنجی ها در سطح ملی آمریکا نشان از فزونی بایدن دارد و به گفته شبکه خبری سی ان ان فزونی وی در این نظر سنجی ها تداوم داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1103

به "تردید اکثریت آمریکایی ها در صلاحیت روانی ترامپ و بایدن برای ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید اکثریت آمریکایی ها در صلاحیت روانی ترامپ و بایدن برای ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید