توزیع بن کارت کالا برای کارگران

به گزارش مجله رویگری، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با طرح پیشنهاد توزیع بن کارت الکترونیکی برای کارگران، گفت: دستمزد سال 1398 کارگران باید به عدد سه میلیون و 760 هزار تومانی هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران که در کمیته دستمزد تصویب شده، نزدیک شود.

توزیع بن کارت کالا برای کارگران

هادی ابوی در گفت وگو با مجله رویگری، درباره نحوه تعیین دستمزد سال 1398 کارگران و پیشنهاداتی همچون افزایش پلکانی دستمزدها، گفت: آنچه ما بر آن تاکید داریم این است که در کنار افزایش سالانه حداقل دستمزد، عقب افتادگی های مزدی کارگران که از سالهای جنگ مانده جبران شود و پیشنهاد ما این بوده که به شکل پلکانی و در یک فاصله پنج ساله پوشش داده شود.

وی اضافه نمود: طبعاً نمی توان حداقل حقوق و دستمزد کارگران را به شکل پلکانی تعیین کرد و 10 تا 40 درصد افزایش داد چون ممکن است موجب ریزش نیروهای کارگاه شود مضاف بر اینکه بیش از 90 درصد کارگران حداقل بگیرند و این شیوه چندان در مورد دستمزد کارگران راهگشا نیست.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه تعیین دستمزد سال 98 کارگران متفاوت از سالهای قبل خواهد بود، گفت: جامعه کارگری به دنبال افزایش ریالی دستمزد نیست بلکه از دولت به عنوان کارفرمای بزرگ انتظار دارد که فاصله ای که بین حداقل دستمزد و سبد هزینه معیشت خانوارهای کارگری به وجود آمده کاهش دهد و با مکانیسم هایی که دولت مدنظر دارد قدرت معیشت کارگران را تقویت کند.

دستمزد سال 98 به سبد معیشت کارگران نزدیک شود

ابوی با اشاره به اعلام رقم سبد هزینه معیشت کارگران، گفت: کمیته دستمزد هزینه ماهانه معیشت کارگران را بر مبنای یک خانوار 3.3 نفره سه میلیون و 760 هزار تومان گفت و نمایندگان کارفرمایی و دولت هم آن را تأیید کردند. خواسته کارگران این است فاصله بین حداقل دستمزدی که قرار است در شورای عالی کار تصویب شود تا سبد معیشت خانوارهای کارگری که سه میلیون و 760 هزار تومان تعیین شده پر شود.

وی گفت: جامعه کارگری به دنبال افزایش ریالی دستمزد نیست و می خواهد که معیشت کارگران و خانوارهای کارگری تأمین شود حالا دولت می خواهد تقویت معیشت را در قالب افزایش دستمزد یا دادن سبد کالا به کارگران صورت دهد یا با اعمال معافیت مالیاتی برای کارفرمایان.

توزیع بن کارت الکترونیکی برای کارگران

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در سرانجام توزیع بن کارت الکترونیکی به کارگران را پیشنهاد کرد و گفت: دولت در نظر دارد تا در سال آینده توزیع کوپن را در مورد برخی کالاهای اساسی از سر بگیرد ولی علاوه بر آن می تواند بخشی از بودجه و یارانه ای که مجلس بابت تنظیم بازار کالای اساسی در اختیار گرفته را برای کارگران هزینه کند. کارگران به عنوان اقشار ضعیف و نیازمند جامعه با توزیع بن کارت موافقند و این امر کمک بزرگی به کاهش هزینه های زندگی و تقویت معیشت کارگران می کند.

به گزارش مجله رویگری، پیش از این کمیته دستمزد شورای عالی کار با بررسی وضع معیشت خانوارهای کارگری در مناطق مختلف و با استناد به گزارش مراجع رسمی آماری آخرین رقم هزینه ماهانه معیشت کارگران را سه میلیون و 760 هزار تومان اعلام کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 112

به "توزیع بن کارت کالا برای کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بن کارت کالا برای کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید