حمایت ایران از ایده گوترش در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان

به گزارش مجله رویگری، وزارت خارجه ایران در بیانیه ای حمایت خود را از ایده دبیرکل سازمان ملل در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان بیان کرد.

حمایت ایران از ایده گوترش در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله رویگری، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در حمایت از ایده آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان بیانیه ای به توضیح زیر صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران خود را با ایده نیک جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اعلام آتش بس جهانی در همه جنگها و پرداختن به مبارزه با ویروس کرونا که بی رحمانه تمام انسانها را بدون توجه به نژاد، جنس، سن، قوم و مذهب مورد حمله قرار داده است، شریک می داند.

این بیانیه می افزاید: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران به دلیل همسایگی با افغانستان و حضور میلیونها مهاجر افغانستانی در ایران از چهل سال پیش تا کنون با شرایط حاضر افغانستان بیشترین شناخت را دارد از اجرایی شدن ایده دبیرکل در برقراری آتش بس سراسری در افغانستان کاملا حمایت نموده و از تمام گروه های مسلح در این کشور می خواهد با تصمیم شجاعانه خود در قبول آتش بس سراسری در افغانستان و ایجاد محیطی امن برای مبارزه با ویروس کرونا فصل نوینی را در تاریخ افغانستان بگشایند.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد نیک اندیشی خود در برقراری آتش بس را با ابتکاری خاص در پیدا کردن پایه و اساسی محکم برای گفتگوهای بین الافغانی و حل مسائل سیاسی موجود در افغانستان تکمیل کند.

این بیانیه در انتها عنوان می نماید: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مشارکت در طرح های سیاسی که به ابتکار سازمان ملل متحد برای حل مسائل افغانستان پس از اجرایی شدن آتش بس سراسری پیشنهاد خواهد شد، اعلام می دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 805

به "حمایت ایران از ایده گوترش در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ایران از ایده گوترش در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید