خبرنگاران انتقاد پاول از جنجال رسانه های آمریکایی درباره یک گزارش علیه روسیه

به گزارش مجله رویگری، تهران- خبرنگاران- کالین پاول وزیر امور خارجه آمریکا در دولت جورج بوش رییس جمهوری اسبق آمریکا از جنجال رسانه های آمریکایی درباره گزارش نیویورک تایمز مبنی بر نقش روسیه در کشتن سربازان آمریکا در افغانستان که از سوی وزیر دفاع رد شد ، بشدت انتقاد کرد.

خبرنگاران انتقاد پاول از جنجال رسانه های آمریکایی درباره یک گزارش علیه روسیه

پاول روز جمعه در مصاحبه با شبکه ام ان بی سی گفت: رسانه های آمریکایی بیش ازاندازه به گزارش ماه گذشته روزنامه نیویورک تایمز در مورد همکاری روسیه و طالبان در افغانستان پرداخته اند.

وی اضافه نمود: آنچه من می دانم این است که فرماندهان ارتش ما آنچنان به این موضوع به عنوان مشکل جدی نمی پردازند که روزنامه ها و تلویزیون ما آن را این قدر جدی گرفته و در مورد آن گزارش منتشر می کنند.

وزیر امور خارجه دولت بوش تاکید کرد: ما باید بپذیریم که کنترل از دست خارج شده است و درک واقعی از آنچه اتفاق افتاده وجود ندارد. من مطمئن نیستم که اکنون ما به طور کامل موضوع را درک می کنیم.

پاول با اشاره به سخنان جان مکنزی فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) گفت: فکر نمی کردم این موضوع از اهمیتی برای ما برخوردار باشد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در واکنش به گزارشات اخیر در مورد شرایط نیروهای آمریکا در افغانستان گفت: آژانس های اطلاعاتی پنتاگون گزارش های منتشر شده در مورد نقش روسیه و کمک مالی به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکا در افغانستان را تایید نمی کنند.

اسپر در پاسخ به مجلس کنندگان آمریکا گفت که ژنرال های ارشد آمریکایی گزارشات اخیر را مورد بررسی قرار داده اند و معین شده است که اطلاعات افشا شده از مراکز نظامی و آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا نبوده است.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به کمیته خدمات مسلح مجلس کنندگان گفت: هیچ یک از آژانس های اطلاعات دفاعی قادر نبودند این گزارش را به تأیید برسانند. فرماندهان همه گزارش ها را فارغ از اعتبار داشتن آن ها، جدی می گیرند. به شما در این خصوص اطمینان می دهم. با فرماندهان [حاضر در افغانستان] در این خصوص صحبت داشته ایم.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1011

به "خبرنگاران انتقاد پاول از جنجال رسانه های آمریکایی درباره یک گزارش علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقاد پاول از جنجال رسانه های آمریکایی درباره یک گزارش علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید