خبرنگاران خانه مطبوعات سمنان با اصلاح اساسنامه به ساماندهی خبرنگاران یاری کند

به گزارش مجله رویگری، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: خانه مطبوعات با اصلاح اساسنامه یاری حال این اداره کل برای ساماندهی مطلوب خبرنگاران باشد.

خبرنگاران خانه مطبوعات سمنان با اصلاح اساسنامه به ساماندهی خبرنگاران یاری کند

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

فرشید فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ابراز داشت: کارگروه مشخصی برای ساماندهی خبرنگاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تشکیل و مسوول مستقیم معین شده و در آخرین نشست مقرر شد برای کاهش پراکنده کاری و حرکت به سمت همدلی برای ساماندهی خبرنگاران از سوی خانه مطبوعات اقداماتی انجام گردد.

وی ادامه داد: اصلاح اساسنامه خانه مطبوعات برای استفاده از ظرفیت این تشکل برای ساماندهی خبرنگاران امری مهم و لازم است و با توجه به اینکه انتخابات خانه مطبوعات به تازگی برگزار گردید، فرایند یکساله برای اصلاح اساس نامه پیش بینی می گردد.

وی بیان نمود: اساسنامه خانه مطبوعات باید به گونه ای اصلاح گردد که خبرنگاران سهم بیشتری داشته باشند، اکنون تشکل خانه مطبوعات به گونه ای است که نمی توان تشکل ها را کنار گذاشت و چشم انداز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تقویت وحدت و یکپارچه سازی انجمن خبرنگاران و خانه مطبوعات است.

فلاح توضیح داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در قبال رسانه های دارای مجوز مسوولیت دارد و تکلیفی در قبال رسانه های بدون مجوز ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تاکید نمود: برای ساماندهی خبرنگاران رسانه ها نیز باید پای کار باشند و یاری نمایند.

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان چندی قبل با بیان اینکه پایش خبرنگاران استان ضروری و موجب ساماندهی فعالیت آنان می گردد، ابراز داشت: تعریف جامعه خبرنگاران برای مدیران و مردم نیازمند ساماندهی خبرنگاران است و برای تحقق این راهبرد کارگروهی تشکیل شده است.

تعداد عناوین رسانه های چاپی محلی استان سمنان در سال 1357 در استان سمنان هفت نشریه بود که این تعداد سال 98 به 79 نشریه افزایش یافت؛ تعداد عناوین رسانه های چاپی کشوری در سال 1357 در این استان از سه نشریه به 70 نشریه در سال 97 افزایش یافت.

هیچ رسانه الکترونیکی غیربرخطی در سال 1357 در استان سمنان وجود نداشت و در سال 97 تعداد این نوع رسانه به چهار مورد رسید.

تعداد پایگاه های خبری از یک خبرگزاری در استان سمنان در سال 1357 به فعالیت 14 پایگاه در سال گذشته رسید و تعداد دکه های روزنامه فروشی استان سمنان از 15 دکه در ابتدای انقلاب به 32 دکه در سال 97 افزایش یافت.

کارگروه ساماندهی خبرنگاران استان سمنان با حضور نمایندگانی از استانداری ، خانه مطبوعات و انجمن خبرنگاران استان سمنان و چند رسانه تشکیل شده است.

اعضای خانه مطبوعات استان سمنان 90 نفر هستند.

هفدهم مرداد روز خبرنگار نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1004

به "خبرنگاران خانه مطبوعات سمنان با اصلاح اساسنامه به ساماندهی خبرنگاران یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه مطبوعات سمنان با اصلاح اساسنامه به ساماندهی خبرنگاران یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید