خبرنگاران واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی لرستان بیش از سه برابر تحقق یافت

به گزارش مجله رویگری، خرم آباد - خبرنگاران - معاون مشارکت های مردمی بهزیستی لرستان گفت: 666 واحد مسکن مددجویان و معلولان تحت پوشش استان، نیمه نخست سال جاری تحویل شده در حالیکه مجموع تعهد سال 99 این سازمان 202 واحد بوده است.

خبرنگاران واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی لرستان بیش از سه برابر تحقق یافت

جهت دریافت خدمات آلاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

رضا وفایی پور روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: بهزیستی لرستان نیمه نخست سال جاری 666 واحد مسکن را در قالب خودمالک، مسکن مهر و مسکن سیل زدگان واگذار نموده است.

وی ادامه داد: در این راستا پنج میلیارد و 500 میلیون تومان توسط بهزیستی لرستان تامین شده است که باوجود تحقق بیش از سه برابری تعهد دولت، انتظار می رود فرایند احداث مسکن مددجویان با یاری خیران تداوم داشته باشد.

وی گفت: در رتبه بندی سال جاری استان ها بر اساس شاخص و درصد تحقق واگذاری واحد های مسکونی هدف گذاری شده، لرستان پس از استان گلستان پیروز به کسب رتبه دوم شده است.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی لرستان گفت: علاوه بر احداث مسکن، 2 میلیارد و 800 میلیون تومان یاری ودیعه مسکن در قالب یاری های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت به مددجویان کم درآمد و دارای معلولیت شدید این نهاد تخصیص یافت.

وفایی پور با بیان اینکه این مبلغ علاوه بر مصوبه دولت جهت پرداخت تسهیلات به مستاجران و از محل منابع سازمان بهزیستی تامین شده است گفت: در این راستا 2 میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد و بازپرداخت 60 ماهه و به ازای هر خانوار تحت پوشش 20 میلیون تومان پرداخت می گردد.

وی ادامه داد: همچنین 800 میلیون تومان ودیعه مسکن به صورت بلاعوض برای مستاجران کم درآمد تحت پوشش بهزیستی لرستان جذب شده که این رقم با توزیع در بین بیش از 151 خانوار در نظر گرفته شد.

وفایی افزود: یاری بلاعوض ساخت مسکن خانوارهای 2 معلول شهری از 60 به 140 میلیون تومان افزایش یافته و مبلغ بلاعوض روستایی در حال حاضر بدون تغییر 36 میلیون تومان است.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی لرستان یادآور شد: تیرماه سال جاری 217 واحد مسکن خانوارهای معمولی و دارای 2 معلول تحت پوشش استان به صورت منسجم تحویل شد که از این تعداد 180 خانوار مددجوی عادی و 37 خانوار دارای 2 معلول بودند که در نهضت مسکن سازمان بهزیستی خانه دار شدند.

به گفته وی در حال حاضر 60 خانوار 2 معلول شهری در انتظار دریافت مسکن هستند و ازحدود 15 سال گذشته تا به امروز بیش از پنج هزار واحد در قالب طرح نهضت مسکن با همکاری مستمر و موثر بهزیستی لرستان به مدجویان واگذار شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1066

به "خبرنگاران واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی لرستان بیش از سه برابر تحقق یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واگذاری مسکن به مددجویان بهزیستی لرستان بیش از سه برابر تحقق یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید