خشکی دهان از علائم کرونا است؟

به گزارش مجله رویگری، بسیاری از افراد هنگام سرماخوردگی یا آنفلوانزا دچار خشکی دهان یا زبان می شوند که معمولا این حالت هنگامی که به آن ها دست می داد به سادگی از آن می گذشتند و با مصرف بعضی میوه جات و سبزیجات که لیموشیرین و پرتقال جز آن ها بود خود را درمان می کردند.

خشکی دهان از علائم کرونا است؟

جلال میرزایی فوق تخصص بیماری های عفونی درباره ارتباط ویروس کرونا با خشکی دهان گفت: ممکن است افراد بعد از تب کردن که یکی از نشانه های کروناست خشکی دهان هم داشته باشند.

ویروس کرونای جدید با علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس همراه است، اما نمی توان گفت: فردی که الزاما تمامی این علائم را داراست حتما کرونا دارد بلکه ممکن است این ها تنها نشاندهنده آنفلوانزا یا سرماخوردگی باشند.

سردرد و سوزش گلو جز علام اختصاصی کرونا محسوب نمی شوند. واقعیت این است که بیشتر گلودردها، آبریزش بینی، عطسه، سرفه، تب خفیف و خستگی ناشی از عفونت های ویروسی مانند مانند سرماخوردگی یا آنفلوانزاست که ممکن است خشکی دهان را به همراه داشته باشد.

خشکی دهان نوعی بیماری است که بر اثر کاهش ترشح بزاق ایجاد می گردد که ممکن است پوسیدگی و عفونت دهان را به همراه داشته باشد.

بسیاری از افراد هنگام سرماخوردگی یا آنفلوانزا دچار خشکی دهان یا زبان می شوند که معمولا این حالت هنگامی که به آن ها دست می داد به سادگی از آن می گذشتند و با مصرف بعضی میوه جات و سبزیجات که لیموشیرین و پرتقال جز آن ها بود خود را درمان می کردند.

متخصصان عفونی و عمومی توصیه می نمایند بلافاصله پس از دیدن علائمی شبیه به کرونا به بیمارستان ها مراجعه نکنیم و با کمی تفکر و استراحت این مراجعه را به روز های آینده موکول کنیم.

افراد باید اصول بهداشتی را رعایت نمایند؛ چرا که تخت های بیمارستانی روزبه روز کمتر می شوند و با این حساب معلوم نیست چه بر سر بیماران بیاید!

منبع: خبرگزاری میزان

منبع: فرادید
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 798

به "خشکی دهان از علائم کرونا است؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "خشکی دهان از علائم کرونا است؟" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشکی دهان از علائم کرونا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید