رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: فزونی ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است

به گزارش مجله رویگری، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، ناتو در حال از دست دادن فزونی نظامی خود به روسیه است و باز تبیین استراتژی جدید آن در ماه مه به منظور برطرف این نگرانی در ناتو است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: فزونی ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است

به گزارش مجله رویگری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اوایل هفته با کمیته نظامی ناتو در پایتخت اسلوونی دیدار و درباره کوشش های ائتلاف ناتو در افغانستان، عراق و کوزوو و همچنین ارزیابی کوشش های آن در بازدارندگی جهانی بحث و گفتگو شد.

دانفورد پس از این نشست در بیانیه ای که پنتاگون منتشر کرد، گفت روسیه یک رقیب نظامی مهم شده است که علت آن ارتقای قابلیت های دفاعی است و فزونی ناتو به روسیه دچار فرسایش شده است. او اضافه نمود، وزرای دفاع ائتلاف متوجه این گرایش شدند و بر لزوم بازتعریف استراتژی بازدارندگی خودشان تاکید نمودند.

به گفته دانفورد، استراتژی نظامی جدید که ماه مه به امضا رسید، به دنبال برقراری انسجام در طراحی استراتژیک ائتلاف و کوشش های جمعی اعضا برای توسعه قابلیت ها بوده است؛ از آنجایی که استراتژی کلی ناتو و استراتژی های دفاعی داخلی کشورهای عضو گاهی متفاوت است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید نمود: ما انسجام را در برنامه های درونی ناتو برقرار می کنیم و کوشش های جمعی برای توسعه قابلیت ها صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 330

به "رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: فزونی ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: فزونی ناتو مقابل روسیه در حال از دست رفتن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید