رهبر 13 ساله یک گروه تروریستی به خاطر سن کم زندانی نمی گردد

به گزارش مجله رویگری، رهبر گروه تروریستی واحد جنگ آتشین که به یک کنیسه حمله نموده بود 13 سال دارد و از این روی نمی توان او را زندانی کرد

رهبر 13 ساله یک گروه تروریستی به خاطر سن کم زندانی نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، رهبر یک گروه افراطی نئونازی که حمله به کنیسه ای در لاس وگاس را طرح ریزی نموده بود، نوجوانی 13 ساله بود. او در فضای آنلاین خود را فرمانده می خواند و از طرح ریزی حملات انتحاری به اهدافی در آمریکا خبر می داد. ساکن استونی، از کشورهای حاشیه دریای بالتیک بود و واحدی موسوم به واحد جنگ آتشین (Feuerkrieg Division) را رهبری می کرد و به اعضای گروه اش روش های فراوری بمب را آموزش می داد و قصد داشت برای راست گرایان افراطی کمپ آموزشی تاسیس کند. با این همه، وقتی فهمید عزم مقام های امنیتی برای دستگیری اش جزم شده، ارتباط خود با این گروه را قطع کرد.

حالا پس از کش و قوس های فراوان و با همکاری های اجرا شده از سوی خانواده متهم، پلیس استونی توانسته است این فرمانده خودخوانده نئونازی را شناسایی کند، اما قانون مانع از بازداشت او می گردد، چون او فقط 13 سال دارد.

هری پوسپ، سخنگوی پلیس امنیت استونی، در این باره به خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید: از آن جایی که در این پرونده با کودکی زیر سن 14 سال روبه رو شده ایم، قوانین کیفری اجازه پی گرد قانونی او را نمی دهند و به همین دلیل باید از روش های قانونی دیگر برای از بین بردن خطرات احتمالی بهره بگیریم.

پلیس استونی اشاره ای به صندلی فرماندهی این کودک 13 ساله ننموده است، اما آنالیز هایی که هفته نامه آلمانی اشپیگل روی متن چت های واحد جنگ آتشین انجام داده است، نشان می دهد که او در این مکاتبات خود را بنیان گذار این گروه می خواند و می گوید که ساکن سارما عظیم ترین جزیره استونی است.

به گفته مقام های امنیتی استونی، این گروه که با گرایش های تروریستی ایده هایی همچون جنگ نژادی را تبلیغ و ترویج می کرد، ساختاری نامتمرکز داشت و این کودک 13 ساله اگرچه ادعای رهبری داشت، نمی تواند به عنوان رهبر تحت تعقیب قانونی قرار گیرد. مقام های امنیتی استونی تایید نموده اند که او یکی از شخصیت های کلیدی این گروه بوده است. جذب نیروهای جدید در این گروه، تحت نظارت او انجام می شد و پیوستن به گروه فقط با تایید او ممکن بود.

این گروه که در سال 2018 تاسیس شده است، طرفدار افراطی ترین گرایش های دست راستی و ایده هایی نژادپرستانه، از جمله فزونی نژادی سفیدپوستان بوده است. واحد جنگ آتشین در 15 کشور دنیا (از جمله آلمان) در مجموع نزدیک به 70 عضو داشت و شعارش این بود: ما از مرگ نمی ترسیم و هرکسی را که بر سر راه مان بایستد، خواهیم کشت.

  • منبع: US-REVIEW پایش آمریکا
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 863

به "رهبر 13 ساله یک گروه تروریستی به خاطر سن کم زندانی نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر 13 ساله یک گروه تروریستی به خاطر سن کم زندانی نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید