سازمان ملل خواهان کاهش تنش در سوریه شد

به گزارش مجله رویگری، دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، خواهان کوشش مضاعف برای کاستن از درگیری ها و تنش در این کشور شد.

سازمان ملل خواهان کاهش تنش در سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل مجله رویگری، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از مجامع بین المللی و کشورهای جهت خواست برای کاهش تنش در سوریه کوشش نمایند.

به گزارش شبکه ال.بی.سی.آی، گوترش شامگاه پنجشنبه (18 مهر) گفت که بهتر است تنش در شمال سوریه به ویژه شمال شرق این کشور که از دیروز به عرصه درگیری جدید تبدیل شده، کاهش پیدا کند.

ترکیه از عصر دیروز (چهارشنبه) عمیلات نظامی خود علیه شبه نظامیان کرد سوریه که طی سال های گذشته مورد حمایت ائتلاف آمریکا بودند، شروع نموده و هم اکنون در حال پیش روی در شمال سوریه است.

آنکارا مدعی است هدف از این عملیات ایجاد منطقه امن برای اسکان بیش از دو میلیون آوراه سوری است و ارتش ترکیه با پاکسازی این منطقه از تروریست ها مقدمات ایجاد منطقه را فراهم می نماید.

این عملیات ترکیه تاکنون ده ها کشته نظامی و غیرنظامی از طرفین داشته و ارتش این کشور به همراه گروهک های سوری توانسته است هفت روستا را به کنترل خود درآورد.

انجام این عملیات، موجی از اعتراض ها و محکومیت های بین المللی و جهانی علیه ترکیه داشته است. کشورهای زیادی از آنکارا خواسته اند این عملیات را متوقف کند. با این حال ترکیه، مدعی است که عملیات تا دفع خطر تروریسم از مرزهای جنوبی خود ادامه خواهد داشت.

دولت سوریه نیز این عملیات را تجاوزگری خوانده و گفته است تا جایی که بتواند به دفاع از خاک خود در برابر تجاوزگری جدید ترکیه خواهد پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 408

به "سازمان ملل خواهان کاهش تنش در سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان کاهش تنش در سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید