شناسایی سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس ، پیشتازی اصولگرایان

به گزارش مجله رویگری، خبرگزاری دانشجویان ایران در گزارشی نوشت: تا سرانجام شهریور ماه حداقل 2 هزار و 831 نفر در سراسر کشور برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شناسایی شده اند که تعداد اصولگرایان از اصلاح طلبان و مستقلین بیشتر است.

شناسایی سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس ، پیشتازی اصولگرایان

به گزارش ایسنا، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند 98 برگزار خواهد شد و ثبت نام از داوطلبان این انتخابات نیز در حدفاصل روزهای 10 تا 16 آذر انجام می گردد. با نزدیک شدن به ایام ثبت نام انتخابات به تدریج فعالیت غیررسمی داوطلبان انتخابات نیز شروع شده است. بر این اساس، تاکنون در سراسر کشور 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده اند. البته تعداد دقیق داوطلبان پس از خاتمه دوره ثبت نام معین خواهد شد. این امکان هم وجود دارد که همه این افراد شناسایی شده در انتخابات ثبت نام نکنند.

در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، بیش از 12 هزار نفر ثبت نام نموده بودند که آنالیز صلاحیت آنها برای هیات های اجرایی و نظارت مشکلاتی ایجاد کرد. اکنون که در فاصله دو ماه تا زمان ثبت نام انتخابات باقی مانده است، این احتمال وجود دارد که تعداد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم به صورت چشمگیری کمتر از دوره دهم باشد.

بر اساس آنالیز های صورت گرفته، بیشترین داوطلبان احتمالی به استان آذربایجان شرقی با 501 داوطلب احتمالی و کمترین داوطلبان هم به استان قم با 6 داوطلب احتمالی تعلق دارد. در استان تهران نیز 88 داوطلب شناسایی شده اند.

از 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده، 2 هزار و 728 نفر مرد و 103 نفر زن هستند. همچنین هزار و 182 نفر گرایش اصولگرایی، 793 نفر گرایش اصلاح طلبی و 856 نفر گرایش مستقل دارند. 590 نفر سابقه نمایندگی دارند و 2 هزار و 241 نفر هم سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده را ندارند.

هزار و 857 نفر مدرک کارشناسی ارشد، 879 نفر مدرک دکترا و 95 نفر تحصیلات حوزوی دارند.

به گزارش مجله رویگری، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گزارش خود درباره شناسایی داوطلبان احتمالی انتخابات مجلس یازدهم، نحوه و معیار شناسایی را مشخص ننموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 387

به "شناسایی سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس ، پیشتازی اصولگرایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس ، پیشتازی اصولگرایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید