طرح مجدد پیشنهاد گفت وگو بین اردوغان و اسد

به گزارش مجله رویگری، رهبر حزب اسلام گرای سعادت، در یک گفت وگوی حضوری، به رئیس جمهور ترکیه پیشنهاد کرده با بشار اسد دیدار کند.

طرح مجدد پیشنهاد گفت وگو بین اردوغان و اسد

به گزارش گروه بین الملل مجله رویگری به نقل از روزنامه حریت، عبدالقادر سلوی از تحلیلگران نزدیک به اردوغان، در یکی از تحلیل های جدید خود به رویکرد برخی از سران احزاب سیاسی ترکیه در مورد عادی سازی ارتباط با سوریه پرداخته است.

سلوی نوشته است: این روزها اردوغان دیدارهای عجیبی انجام می دهد. یکی از این دیدارها که در کاخ بش تپه در آنکارا روی داده، مربوط به گفت وگوی حضوری رئیس جمهور با تمل کاراملا اوغلو، رهبر حزب اسلامگرای سعادت است. کاراملااوغلو در این دیدار، به اردوغان توصیه کرده از طرح شکایت در محاکم قضایی علیه منتقدین و مخالفین، خودداری کند.

اردوغان در پاسخ به او گفته است: این مخالفین، در نوشته ها و بیانات خود، مرا تحقیر می کنند. رهبر سعادت نیز گفته است: تاکنون چندین بار برای من نیز چنین چیزی پیش آمده و مرا نیز تحقیر کردند. من هم مانند شما شکایت می کردم و می خواستم که خیلی ها را به زندان بیاندازم. اما بعداً پشیمان شدم و از وکلایم خواستم این شکایات را پس بگیرند.

رهبر سعادت در ادامه به اردوغان گفته است: آمریکا هزاران تریلی سلاح و مهمات در اختیار ی.پ.گ گذاشته و این موضوع، بسیار نگران کننده است. تنها راه برای مقابله با این تهدید مهم، این است که شما با بشار اسد دیدار کنید. حتی اگر نمی خواهید دیدار مستقیم و رو در رو صورت بگیرد، لازم است فردی را به عنوان کننده خود، نزد او بفرستید.

سلوی اعلام کرده که اطلاع ندارد اردوغان چه پاسخی به پیشنهاد کاراملا اوغلو داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 307

به "طرح مجدد پیشنهاد گفت وگو بین اردوغان و اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مجدد پیشنهاد گفت وگو بین اردوغان و اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید