طرح کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا تصویب شد

به گزارش مجله رویگری، رهبر دموکراتها در مجلس سنای آمریکا باور دارد که اکثریت اعضای این نهاد قانونگذاری با قطعنامه کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور این کشور موافقت خواهند کرد.

طرح کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا تصویب شد

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، چاک شومر رهبر دموکرات های مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه گفت که باور دارد اکثریت اعضای سنا (51 سناتور) به قطعنامه [کاهش]اختیارات جنگی که هدف آن ممانعت از اقدام نظامی بیشتر از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور است، رأی موافق خواهند داد.

وی در یک نشست هفتگی خبری گفت: ما باور داریم که این [قطعنامه]51 رأی موافق و لازم برای تصویب را بدست می آورد و بنابراین، طبق زمان بندی پیش می رویم.

گفتنی است که این قطعنامه در صورت تصویب در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا، برای اجرایی شدن به امضای ترامپ نیازی ندارد؛ هرچند که دموکرات ها و جمهوریخواهان آمریکا همچنان بر سر الزام آور بودن آن اختلاف نظر دارند.

گفتنی است که مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه طرح کاهش اختیارات جنگی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را با رعایت وابستگی های حزبی و با 224 رأی موافق در برابر 194 رأی مخالف به تصویب رساند.

با وجود آنکه هم حزبیان ترامپ- جمهوریخواهان- 53 کرسی از مجموع 100 کرسی سنا را در اختیار خود دارند، اما دست کم دوتن از سناتور های جمهوریخواه- رند پال و مایک لی- حمایت خود را از این قطعنامه اعلام کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 658

به "طرح کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید