فنون همسریابی برای دختران

به گزارش مجله رویگری، از فنون همسریابی برای دختران می توان مواردی چون خوش اخلاق بودن، خودداری از آرایش و لباس پوشیدن های نامتعارف، شرکت در مجامع و... را نام برد.

فنون همسریابی برای دختران

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - همسریابی قواعدی دارد که اطلاع از آن می تواند به پسران و دختران در یافتن همسر مناسب یاری کند. دخترانی هستند که در گوشه خانه به انتظار خواستگاری مناسب می نشیند و یا پسرانی که بعد شنیدن یک دو جواب رد در خواستگاری ناامید شده و از ازدواج منصرف می شوند. وچه بسا این هر دو تا آخر عمر تنها روزگار بگذرانند. در این نوشتار برخی از اصول و قواعدی که به شوهریابی دخترانی که قصد ازدواج دارند یاری می کند را مورد توجه قرار داده ایم.

فنون شوهریابی

اصول همسریابی باید با موازین شرعی و شرایط فرهنگی جامعه منطبق باشد. برخی از این اصول را به توضیح زیر گروه بندی می کنیم:

1- به تشریفات پیش از ازدواج پایبند باشید

چون پسر، دختری را که با تلاش و تلاش به دست آورده بیشتر برای او ارزش قائل است، از این رو از دختری که آسان با او همراه شده است خوشش نمی آید. این موضوع پس از ازدواج نیز ممکن است در روابط آنان تاثیر بگذارد و شوهر ارزش لازم را برای همسرش قائل نباشد. دختران باید متانت خود را حفظ کنند و تا تمایلی به آنان نشان داده گردد فوری و بدون هیچ تشریفاتی خود را به دست پسران نسپارند. تمام تشریفات از خواستگاری، مراسم عقد و عروسی در حد متعارف باید انجام گردد.

2- صمیمی و خوش اخلاق باشید

بیان و اخلاق خوب، گرم و صمیمی بودن از ویژگی هایی است که مردان را جذب می کند. بنابراین دخترانی مورد توجه قرار می گیرند که در رفتار و کردار آنان بدون تخطی از موازین شرعی این خصوصیات دیده می گردد. اخلاق خوب گرم و صمیمی و استفاده از پوشش و ظاهر مناسب خصوصیاتی که مردان را جذب می کند. ارائه این خصوصیات در مجالس زنانه یا خانوادگی و محل کار می توانند زمینه ای برای جذب خواستگارانی باشد که از زنان و مردان محشور با دختران به تحقیق و آنالیز می پردازند.

3- برای همسریابی سنجیده رفتار کنید

معمولا پسرانی که درصدد انتخاب همسر می باشند از کسانی که با دختر مورد نظر در تماسند تحقیق می کنند. بنابراین با توجه به فرهنگ موجود دختران نباید با خدشه دار کردن حیثیت خود و تماس مستقیم با پسران، خود را برای جلب خواستگاری عرضه کنند. رفتارهای مناسب در مجالس و محافل زنانه و مردانه معرفی شخصیت آنان است و در صورتی که اینگونه رفتارها سنجیده شده باشد، پسران به طرف آنان جلب می شوند.

4- از آرایش ها و لباس های نامتعارف خودداری کنید

دختران قبل از ازدواج و در طول دوران نامزدی به هیچ وجه نباید آرایش های غیرمتعارف کنند این عمل تنها به زیبایی و طراوت شما لطمه می زند و آنان را در نظر پسران بی مقدار می کند. همچنین رفتارهایی مانند پوشیدن لباس های تنگ و نامناسب تنها ممکن است توجه پسران بی بندوبار را برای یک تفریح موقت جلب کند. استفاده از لباس های ساده و متعارف بدون هیچ پیرایه بهترین وسیله برای یافتن مرد مناسب است. محتمل است پسران بی بندوبار موقتا از دختران بی بندوبار استقبال کنند ولی باید در نظر داشت که اینگونه پسران از ازدواج هدف مقدسی ندارند و به دنبال هوسرانی های دیگر خواهند رفت و در نهایت دختر به بدبختی گرفتار خواهد شد.

5- وقار و متانت خود را حفظ کنید

دختران باید در مجالس مختلط زن و مرد و در کلاس های مختلط دانشگاهی وقار و متانت را رعایت نموده که این خود وسیله موثری برای جلب مردان مناسب می باشد. ارائه علم و هنر در مهمانی ها و مجالس سالم در حد متعارف و در زمان مناسب یکی دیگر از مواردی است که می تواند قدر و ارزش دختران را در برابر افراد شرکت کننده افزایش دهد.

6- پرتوقع و از خودراضی نباشید

پسران از زنان پرتوقع، ازخودراضی، دارای روحیه خشک و کم عاطفه خوششان نمی آید. بنابراین جلب توجه پسران مستلزم کاهش توقعات و داشتن روحیه و اخلاق خوش می باشد. دختران اخمو و عبوس کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

7- داوطلب خدمات اجتماعی شوید

یکی دیگر از موارد جهت شوهریابی و آشنایی با افراد بیشتر داوطلب شدن در انجام خدمات اجتماعی است. شرکت در مجالس مذهبی، عضویت در انجمن ها، قبول مسئولیت افتخاری و غیرافتخاری در فرهنگسراها، صندوق های قرض الحسنه و مشابه آن، علاوه بر اجر اخروی در همسریابی نیز نقش مهمی برعهده دارد.

8- به مشاوران و بنیادهای ازدواج مراجعه کنید

وقتی خواستگاری به سراغ دختران نمی آید در این موارد آنها می توانند به وسیله بنیادهایی که برای ازدواج وظایفی به عهده دارند و یا به وسیله افراد، آگهی، نشریات و یا مشاوران خانواده برای شوهریابی و همسریابی اقدام کنند و با کاهش توقعات خود فردی که نسبتا مناسب باشد را برگزینند.

اصول رفتاری با مردی که سر راه دختری قرار می گیرد

1- اگر به مردی که سر راهتان قرار گرفته علاقه پیدا نموده اید این احساس را نشان دهید که شما قادرید او را درک کنید و به احساسات او احترام بگذارید.

2- با روح و قلب او ارتباط برقرار کنید تا به او ثابت گردد که تنها شما می توانید او را خوشبخت کنید.

3- غرورهای کاذب و بیجای خود را کنار بگذارید و به جای آن اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

4- مخاطب خوبی باشید و با پرحرفی های خود طرف را خسته نکنید و فرصت بدهید تا او از احساسش، اهدافش و افکارش با شما سخن بگوید.

5- از مطالبی سخن بگویید که مورد علاقه او است. مثلاً از او درباره کارش یا سرگرمی هایش صحبت کنید و کمتر از خودتان بگویید.

6- به تفاوت های رفتاری مردان و زنان بیشتر توجه کنید تا به اصطلاح رگ خواب او را به دست آورید.

7- یادتان باشد مطیع محض بودن با اندیشیدن و پاسخ دادند فرق می کند. اگر در ابتدای آشنایی هر چه می گوید مورد قبول شما واقع گردد و بپذیرد دیگر برای دستیابی به شما از خود تلاشی نشان نمی دهد.اگر خیلی مطیع باشید برخی از مردها به جای حسن ظن از شما فراری می شوند.

8- صادق باشید، به خودتان متکی باشید، خودتان باشید و برای خود واقعیتان ارزش قائل شوید.

9- عشق باید خودجوش، واقعی، اسرارآمیز، خیال انگیز و صادقانه باشد. شیوه های تصنعی مثل تراشیدن رقیب برای مرد، تحریک حس حسادت، استفاده از نفوذ فامیلی یا سایر راه های متظاهرانه کارساز نیست.

10- هرگز خودنمایی و جلب توجه تصنعی نکنید. آرایش بی مورد نکنید و کالای جنسی نباشید.

11- تاریخ دیدار بعدی را شما مشخص نکنید. شتاب و عجله به خرج ندهید. بگذارید همه چیز سیر طبیعی خود را داشته باشد.

12- همواره در دسترس نباشید. یاد بگیرد که اگر کار مهمی دارید جواب رد بدهید.

13- اگر به او علاقه پیدا نموده اید نباید ترس داشته باشید که او را از دست بدهید. این ترس هیجانات، دغدغه ها و نگرانی هایی در شما به وجود می آورد که ممکن است روی روابطتان تأثیر بگذارد.

14- اگر طرف شما کاری کرد که خلاف نزاکت آداب دوستی است کوتاه نیایید. حتما جلوی او بایستید و خود را دست کم نگیرید. اگر یک بار رفتار بد و زشت را تحمل کردید دیگر برای شما احترام زیادی قائل نخواهد شد. اجازه ندهید کسی به شخصیت شما بی احترامی کند.

15- بیش از حد بخشنده و مهربان نباشید مگر در مواقع کاملاً ضروری. مرد را عادت ندهید که احساس کند شما طرفی هستید که همواره همه چیز را می بخشد و برای آشتی پیشقدم می گردد.

16- به او ثابت نکنید که دیوانه اش هستید. فقط با صمیمیت نشان دهید که واقعاً به او علاقمندید. حد و اندازه را همواره نگه دارید.

17- حسادت نکنید حسادت نابود کننده رابطه هاست.

نکات بالا به پسران نیز می تواند در جلب نظر دختران و همسریابی یاری کند.

قوانین واقعی برای داشتن روابط پیروز

برگرفته از: کتاب آموزش و مشاوره قبل از ازدواج

منبع: setare.com
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1361

به "فنون همسریابی برای دختران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنون همسریابی برای دختران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید