ملی پوش والیبال و 180 روز غیبت از سربازی، مجوز لیگ چگونه صادر شد؟

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران، امین اسماعیل نژاد فصل گذشته هفته های ابتدایی بازی برای تیم سایپا را به دلیل مشکل سربازی از دست داد چرا که کارت بازی برای او صادر نمی شد اما پس از چند هفته در حالی که اسماعیل نژاد از سربازان غایب به شمار می رفت کارت بازی لیگ برتر را دریافت کرد و برای سایپا به زمین رفت. اسماعیل نژاد در حالی کارت بازی دریافت کرد که مشمول بود و غیبت داشت.

ملی پوش والیبال و 180 روز غیبت از سربازی، مجوز لیگ چگونه صادر شد؟

اسماعیل نژاد در این فصل نیز با تیم شهداب یزد قرارداد امضا و پیش پرداخت را نیز دریافت نموده بود اما به دلیل مشکل ممنوع الخروجی ناشی از مسائل سربازی اش به عنوان سرباز نیروی انتظامی گرگان معرفی گردید تا در فصل آینده برای تیم پاس گرگان به میدان برود.

پس از انتشار خبر حضور اسماعیل نژاد در تیم پاس گرگان، عکسی از او منتشر شد که نشان داد این بازیکن به دلیل عدم معرفی در مهلت یا موعد مقرر، مشمول غایب محسوب شده و به مدت 180 روز اضافه خدمت دارد.

با انتشار این سند معین شد که امین اسماعیل نژاد در فصل گذشته به طور غیر قانونی برای تیم سایپا بازی نموده است. سوالی که پیش آمد این است که او چگونه مجوز حضور در لیگ برتر والیبال به همراه تیم سایپا را دریافت نموده است؟

خبرنگاران کسب اطلاع نموده است که بر اساس ارسال نامه ای از رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح به فدراسیون والیبال، اسماعیل نژاد مجوز بازی گرفته است!

استناد نامه بر این است که برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، ورزشکاران سه رشته والیبال، فوتبال و بسکتبال برای حضور در لیگ برتر تا سن 28 سالگی و برای حضور در تیم ملی تا 30 سالگی اعزام به خدمت آنان به تعویق افتاده است و می توانند به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند.

اما نکته این است بازیکنان زمانی شامل حال این قانون می شوند که دفترچه خدمت خود را دریافت نموده باشند در حالیکه اسماعیل نژاد این کار را انجام نداده است تا امروز با 180 روز غیبت روبرو گردد.

همچنین به دلیل غیبت از خدمت سربازی، حتی برای حضور در تیم ملی دچار مشکل است و اگر پاسپورت خود را تا امروز سه شنبه(7 ردیبهشت) در اختیار فدراسیون قرار ندهد و مشکل ممنوع الخروجی اش رفع نگردد از همراهی تیم ملی در VNL محروم خواهد شد.

اسماعیل نژاد در حالی خود و تیم ملی را دچار مشکل نموده و قانون را دور زده است که می توانست با دریافت به موقع دفترچه سربازی از فرصت قانونی خود استفاده کند اما حتی از دریافت این کار ابتدایی نیز امتناع نموده و با دریافت یک نامه از رئیس سازمان ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح خلاف قانون در لیگ برتر حضور داشته است. امروز نیز به دلیل همین مشکل ممنوع الخروج و خود و تیم ملی را با مشکل روبرو ساخته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1513

به "ملی پوش والیبال و 180 روز غیبت از سربازی، مجوز لیگ چگونه صادر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش والیبال و 180 روز غیبت از سربازی، مجوز لیگ چگونه صادر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید