واکنش آمریکا به قرارداد 25 ساله ایران و چین

به گزارش مجله رویگری، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی مدعی شد که واشنگتن به ارزیابی توافق چین و ایران خواهد پرداخت تا امکان اعمال تحریم هایی جدید را آنالیز کند.

واکنش آمریکا به قرارداد 25 ساله ایران و چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در اظهاراتی در پاسخ به سوالی در مورد توافق جدید ایران و چین اعلام نمود که واشنگتن حتما این مسئله را آنالیز نموده و اطمینان حاصل می نماید که هرگونه تحریمی که لازم باشد، اعمال شوند.

وی همچنین اعلام نمود که در این برهه زمانی هیچ توافق خاصی را در این زمینه آنالیز ننموده ایم.

وزیران امور خارجه ایران و چین بعدازظهر شنبه هفتم فروردین ماه بعد از ملاقات و رایزنی با یکدیگر، سند جامع همکاری های 25 ساله بین دو کشور را در تهران امضاء کردند.

مقامات دو کشور از این سند به عنوان یک سند بالادستی برای گسترش و تعمیق روابط دو کشور یاد می نمایند.

متن گزاره برگ در مورد برنامه همکاری جامع ایران و چین منتشر و در آن تاکید شد که در سند جامع همکاری های 25 ساله ایران و چین مدیریت، اداره و یا بهره برداری از هیچ منطقه و یا حوزه ای واگذار نشده است.

در این گزاره برگ آمده است که این سند به منظور عملیاتی کردن بند ششم بیانیه روسای جمهور دو کشور با هدف ارتقای عملی روابط در سطح مشارکت جامع راهبردی (منتشر شده در بهمن ماه 1394) و به منظور فراهم ساختن بستری مناسب برای توسعه همه جانبه همکاری ها تدوین شده است و سند حاضر یک برنامه جامع در بازه زمانی بلندمدت (25 ساله) رویکردی مبتنی بر احترام متقابل و منافع برد- برد در زمینه روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مدنظر قرار داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1451

به "واکنش آمریکا به قرارداد 25 ساله ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به قرارداد 25 ساله ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید