واکنش حتمی است، هر هدف آمریکایی در تیررس است

به گزارش مجله رویگری، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق با صدور بیانیه ای به حمله هوایی آمریکا به نوار مرزی سوریه و عراق واکنش نشان داد.

واکنش حتمی است، هر هدف آمریکایی در تیررس است

در این بیانیه آمده است: در زمانه ای که ناامیدان، ترسوها و خائنان به بازار توجیهات واهی برای مشروع جلوه دادن اشغالگران جنایتکار در عراق بر خلاف قانون اساسی روی آورده و علیه مخالفان و معارضان این اشغالگران کینه توز، مکر می ورزند و اتهامات ناروا می زنند؛ به طور عمد خود را به فراموشی می زنند که این موضع میلیونها عراقی است که در قالب مصوبه مجلس عراق در بیرون راندن نیروهای خارجی اصرار دارند.

در این بیانیه آمده است: اقدامات اشغالگران آمریکایی با قانون بین المللی و اصول احترام به حاکمیت کشورهای مستقل همخوانی ندارد و کوچک ترین کشور در دنیا هم نمی تواند آنرا تحمل کند چه رسد به کشوری در حد و اندازه عراق با تاریخ و پشتوانه فرهنگی و دینی و بافت اجتماعی معروف آن.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق اظهار داشت: جنایت اشغالگران در هدف قرار دادن مواضع حشد شعبی در مرز عراق که با داعش مقابله می کنند، آخرین جنایت اشغالگر است که به طور حتم پرهزینه خواهد بود و همه تفاهمات مورد قبول با برخی طرف های سیاسی و به شکل نهایی و قاطع همه قواعد درگیری که تفاهمات سیاسی ایجاد کرده بود به علت عقیم بودن و بی ثمر بودن این تفاهمات را از بین برده است.

در این بیانیه آمده است: فرصت بسیار اندکی برای دولت عراق مانده است تا مواضع خود را به وضوح و روشنی در قبال نقض مکرر حاکمیت عراق از سوی نیروهای اشغالگر مختلف خواه از سوی کشورهای همسایه که اراضی خود را سکویی برای حمله به عراق قرار داده اند یا همسویان داخلی در این دولت که جنایات اشغالگران را توجیه می کنند یا خواهان ارتکاب جنایات بیشتری از سوی این اشغالگران هستند و به دنبال تحقیر موضع عراق با مواضع زبونانه خود هستند، اعلام کند.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق تاکید کردند: همچنین باید شرح روشن و شفافی از تحقیق حرفه ای درباره شخصیت ها و افرادی که با نیروهای اشغالگر برای تسهیل جنایاتشان ضد ملت عراق همکاری کرده اند، ارائه شود. ادامه این خط مشی چشم پوشانه که خون ها نادیده انگاشته می شود و تداوم خیانت و تسلیم شدن، همه را به سوی جهت با تبعات نامعلوم سوق خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: این جنایات شنیع بدون واکنش متناسب با آن نخواهد بود و اقدامات بازدارنده برای ممانعت از تکرار موارد مشابه آن در کار خواهد بود و هیچ همدست و مزدوری مصون نخواهد بود کما اینکه هر آنچه که اشغالگران تصور می کنند که دور از تیررس آتش رزمندگان مقاومت است، در تیررس است. پیروزی از جانب خداوند است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1400

به "واکنش حتمی است، هر هدف آمریکایی در تیررس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حتمی است، هر هدف آمریکایی در تیررس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید