وزارت خارجه آمریکا به جنجال تعطیلی سفارت خود در بغداد انتها داد

به گزارش مجله رویگری، ایسنا نوشت: وزارت خارجه آمریکا موضع نهایی خود را درباره بستن یا ابقای سفارتش در بغداد اظهار داشت.

وزارت خارجه آمریکا به جنجال تعطیلی سفارت خود در بغداد انتها داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش بغداد الیوم، ساموئل وربرگ، سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت و هیئت های دیپلماتیک خود به کار می گیرد. به رغم چالش ها سفارت آمریکا به فعالیت خود در بغداد ادامه می دهد.

وی در مصاحبه با یک شبکه کردزبان گفت: ما به روابط خوب خود با عراقی ها ادامه می دهیم. گروه هایی هستند که سفارت ما را هدف قرار می دهند. حتی موسسات عراقی و خود عراقی ها را هدف قرار می دهند. ما به هماهنگی امنیتی با تمام نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با خطر این گروه ها ادامه می دهیم.

وربرگ گفت: ما به روابطمان ادامه می دهیم و سفارتی در بغداد داریم. به حضورمان در بغداد ادامه می دهیم و اگر حملات افزایش یابد اقدامات لازم را برای حفاظت از سفارت خود اتخاذ خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه مردم عراق از حملات به سفارت ما رنج می برند و هدف اصلی مردم عراق هستند که از نبود آمریکا یا هرگونه اقداماتی که سفارت ما اتخاذ می نماید دچار مشکل خواهند شد. کسانی که به سفارت ما حمله می نمایند دشمن عراق و مردم آن هستند.

از دوشنبه اخباری مبنی بر تصمیم آمریکا برای بستن سفارتش در بغداد به دلیل ادامه حملات موشکی به این سفارتخانه منتشر شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1125

به "وزارت خارجه آمریکا به جنجال تعطیلی سفارت خود در بغداد انتها داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا به جنجال تعطیلی سفارت خود در بغداد انتها داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید