چرا اوراق مشارکت مترو از حساب بانک رفاه خارج نشده است

به گزارش مجله رویگری، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره اوراق مشارکت مترو گفت از 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت، 500 میلیارد املاک نهایی شده و در دفترخانه است.

چرا اوراق مشارکت مترو از حساب بانک رفاه خارج نشده است

علی امام در گفت وگو با پانا درباره اوراق مشارکت مترو با توجه به انتقاد حسن رسولی یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه چرا 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت 98 از حساب بانک رفاه خارج نشده است، گفت: همه بانک ها وقتی اوراق مشارکت را منتشر می نمایند طبق ضوابطی که در بانک مرکزی به آنها ابلاغ شده است باید وثایق مورد قبول در سیستم بانکی را دریافت نمایند.

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: بانک رفاه هم در این خصوص وثیقه ها را با ضوابط خود از شهرداری درخواست نموده است و املاکی مد نظر آنها بود که مسکونی یا تجاری باشد و اصرار داشتند که حتما باید سرانجام کار داشته باشد.

وی اضافه نمود: البته املاک شهرداری تهران از گذشته تا حال اکثرا سرانجام کار ندارند، به این خاطر که برای شهرداری بوده است و برای اینگونه تشریفات اقدام نشده است.

امام توضیح داد: از 21 تیرماه که اوراق مشارکت منتشر و فروخته شد، معاونت اقتصادی شهرداری و سازمان املاک در کوشش هستند که این موضوع مشخص تکلیف گردد. از 1500 میلیارد تومان، 500 میلیارد املاک نهایی شده و در دفترخانه است و امیدواریم هزار میلیارد دیگر هم سریعا اقدام گردد و در همین مهرماه در وثیقه بانک رفاه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1153

به "چرا اوراق مشارکت مترو از حساب بانک رفاه خارج نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا اوراق مشارکت مترو از حساب بانک رفاه خارج نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید