کرونا یک پنجم اقتصاد فرانسه را می بلعد!

به گزارش مجله رویگری، مرکز آمار فرانسه از احتمال ثبت رشد منفی 20 درصدی اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال جاری اطلاع داد.

کرونا یک پنجم اقتصاد فرانسه را می بلعد!

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه اقتصادی مجله رویگری، به نقل از رویترز، اقتصاد فرانسه در سه ماهه نخست امسال 5.8 درصد کوچک شده بود، اما به نظر می رسد که شرایط برای دومین اقتصاد عظیم منطقه یورو سخت تر از قبل خواهد شد، چراکه مرکز آمار این کشور در گزارش جدید خود هشدار داد به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی کسب وکار ها رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال به منفی 20 درصد خواهد رسید.

به گفته این مرکز تا اواسط ماه می اقتصاد فرانسه با 21 درصد کمتر از ظرفیت کامل خود در زمان قبل از بحران کرونا مشغول به فعالیت بوده است و در صورتی که محدودیت ها تا خاتمه سال باقی بمانند، این احتمال وجود دارد که رشد اقتصادی این کشور در امسال به منفی هشت درصد نیز سقوط کند.

نتایج نظرسنجی های اجرا شده توسط مرکز آمار فرانسه نشان می دهد که در ماه می نیز سطح اطمینان مصرف کنندگان فرانسوی کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود از ژانویه 2019 تا به امروز رسیده است. این مرکز همچنین نسبت به رسیدن نرخ بیکاری فرانسه به بالاترین سطح خود از زمان بحران اقتصادی 2009 هشدار داده است.

بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که اقتصاد فرانسه امسال حدود هشت درصد کوچک خواهد شد. دولت برای حمایت از بخش های مختلف و کاستن از تبعات اقتصادی شیوع کرونا ابتدا 100 میلیارد یورو اعتبار تخصیص داد که کمی بعد این مبلغ به 110 میلیارد یورو افزایش یافت. این میزان اعتبار معادل چهار درصد اندازه اقتصاد این کشور است.

از سوی دیگر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفته است که با توجه به باقی ماندن احتاقتصادی پیامد های منفی ویروس کرونا روی سطح فعالیت های تجاری، رشد اقتصادی امسال کشور های عضو منطقه یورو احتمالا عددی بین منفی هشت تا منفی 12 درصد خواهد بود.

به گفته لاگارد، احتمال تحقق سناریو خوش بینانه بعید است و اکنون احتمال تحقق سناریو بدبینانه بیشتر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1001

به "کرونا یک پنجم اقتصاد فرانسه را می بلعد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا یک پنجم اقتصاد فرانسه را می بلعد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید