کمبود کدام ویتامین شاید به مرگ در اثر کرونا منجر شود؟

به گزارش مجله رویگری، داده های به دست آمده از یک پژوهش نشان می دهد، افرادی که سطح ویتامین دی در بدنشان پایین است بیشتر احتمال دارد در اثر عفونت ناشی از کووید 19 جان خود را از دست بدهند.

کمبود کدام ویتامین شاید به مرگ در اثر کرونا منجر شود؟

به گزارش خبرنگاران از فارس، داده های به دست آمده از یک پژوهش که اخیراً صورت گرفته بیانگر آن است، افرادی که سطح ویتامین دی در بدنشان پایین است بیشتر احتمال دارد به ویروس کرونا مبتلا شوند و از عفونت ناشی از آن جان خود را از دست بدهند.

در این پژوهش ، با مقایسه متوسط سطح ویتامین دی بدن در 20 کشور اروپایی با نرخ ابتلا و تلفات ناشی از ابتلا به این بیماری، معین شد میان مصرف این ویتامین و شمار مرگ و میر بالاتر در اثر کرونا ارتباط وجود دارد.

محققان مدتی پیش نیز طی اظهارنظری اعلام کرده بودند، میان کمبود ویتامین دی و ابتلا به کرونا ارتباط هایی وجود دارد که لازم به بررسی بیشتری است.

آنها باور دارند، کمبود این ویتامین می تواند ایمنی بدن را کاهش دهد؛ بنابراین اگر کمبود ویتامین دی داشته باشیم مقابله با ویروس کرونا برای بدن سخت تر می شود.

یک مطالعه اولیه حاکی از وجود شواهدی است که نشان می دهد مقادیر کم ویتامین دی ممکن است باعث مرگ فردی شود که به این ویروس مبتلا می شود.

این پژوهش که توسط دانشمندان دانشگاه ایست آنجلیای انگلیس صورت گرفته تأکید می کند، مصرف مکمل های ویتامین دی مهم است و باید این موضوع را در نظر داشت که مصرف بیش از حد این ویتامین نیز خطرناک است و تبعات منفی برای سلامتی به دنبال دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 905

به "کمبود کدام ویتامین شاید به مرگ در اثر کرونا منجر شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود کدام ویتامین شاید به مرگ در اثر کرونا منجر شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید