گاف عجیب پرسپولیس در قرارداد استوکس

به گزارش مجله رویگری، باشگاه پرسپولیس در اقدامی عجیب در قرارداد مهاجم سابق ایرلندی نوشته است که اختلاف طرفین در کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران آنالیز گردد درحالی که آرای این کمیته در دعوای بین المللی اجرایی نیست.

گاف عجیب پرسپولیس در قرارداد استوکس

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، پس از اینکه معین شد آنتونی استوکس که پرسپولیسی ها قرارداد داشت، دیگر حاضر نیست به تهران برگردد، مدیران وقت باشگاه مدعی شدند چنان قرارداد محکمی با مهاجم ایرلندی منعقد نموده اند که نه تنها او با جریمه روبرو خواهد شد، بلکه محرومیت در انتظارش خواهد بود. در همان روزها پس از فسخ قرارداد استوکس، همه منتظر بودند باشگاه از او به فیفا شکایت کند اما این اتفاق رخ نداد.

نکته عجیب ماجرا اینجاست که در قرارداد استوکس و پرسپولیس ، مرجع رسیدگی به اختلافات کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران مشخص شده است. این یعنی اگر هریک از طرفین دچار مشکل شد، باید شکایت خود را به فدراسیون فوتبال ایران ببرد درحالی که آرای کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران، در مجامع بین المللی قابلیت اجرایی ندارد.

باشگاه پرسپولیس هم پس از فسخ قرارداد استوکس برای پیگیری حقوق خود، به کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران شکایت می نماید که تا این لحظه این شکایت حاصلی نداشته است. البته حتی اگر این کمیته هم رای به جریمه و یا محرومیت استوکس می داد، این رای برای اجرا مورد تایید فیفا نبود. بر اساس قوانین فیفا تنها آرای دادگاه داوری مستقل که با حضور نمایندگان باشگاه ها و بازیکنان تشکیل می گردد و مورد تایید این نهاد است، قابلیت اجرایی در سطح بین المللی را دارد. حالا اما وقتی چنین دادگاهی در ایران وجود ندارد، سوال این است مسوولان حقوقی پرسپولیس بر اساس چه منطقی در قرارداد مرجع رسیدگی به اختلافات را فدراسیون فوتبال ایران مشخص نموده اند؟

آنتونی استوکس که در نیم فصل گذشته با قراردادی 250 هزار دلاری برای شش ماه به پرسپولیس پیوست، در زمان عقد قرارداد 150 هزار دلار نقدا دریافت کرد و پس از چند هفته بدون هیچ توجیهی ایران را ترک کرد. او حالا با امضای قراردادی به لوینگستون اسکاتلند پیوسته است.

باشگاه پرسپولیس که در ماه های اخیر شکایت بی فایده خود را از استوکس در کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران پیگیری می کرد، حالا میخواهد به فیفا شکایت کند تا بلکه بتواند حق حقوق خود را از استوکس بگیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1081

به "گاف عجیب پرسپولیس در قرارداد استوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف عجیب پرسپولیس در قرارداد استوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید