اتفاقات عجیبی که فقط در جریان فروش خودرو در ایران رخ می دهد

به گزارش مجله رویگری، جماران نوشت: ثبت نام در طرح تخصیص یکپارچه خودرو از اسفندماه شروع شده، اما هنوز هم مشکلاتی دامن گیر شهروندان است تا جایی که صدای نمایندگان حامی دولت در مجلس و فعالان رسانه ای هوادار دولت هم در آمد.

اتفاقات عجیبی که فقط در جریان فروش خودرو در ایران رخ می دهد

پس از کش و قوس های فراوان دولت برای عرضه خودرو خارجی و داخلی به وسیله عرضه در سامانه های طراحی شده خود، ثبت نام در طرح تخصیص یکپارچه خودرو از اسفندماه شروع شده، اما هنوز هم مشکلاتی دامن گیر شهروندان است تا جایی که صدای نمایندگان حامی دولت در مجلس و فعالان رسانه ای هوادار دولت هم در آمد.

بزرگترین مشکل عرضه این سامانه واضح نبودن فرآیند های ثبت نام و تخصیص خودرو ها است چراکه هیچ کس نمی داند خودروی انتخابی را به چه قیمتی خریداری می نماید. سخنگوی وزارت صمت در اظهار نظر عجیبی گفته است: بعد از ثبت تقاضا ها و تعیین شدن برنامه فروش هر نوع خودرو و لیست انتظار، برای مرحله بعدی عرضه خودرو برنامه ریزی خواهیم کرد.

از سویی بلبشوی اظهانظر های همیشگی و وافر مسئولیت وزارت صمت در خصوص قیمت خودروها، متقاضیان را سردرگم نموده است.

چندی پیش یکی از معاونین وزارت صمت در گفت وگویی از افزایش 30 تا 70 درصدی خودرو های داخلی خبر داده بود که لافاصله به وسیله وزارت صمت تکذیب شد، اما اندکی بعد از آن تکذیب مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در اظهارنظری بی سابقه و تعجب برانگیز گفت: افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو ها نزدیک به واقعیت ایت، اما واقعی نیست!

ماجرای ثبت نام خودرو های وارداتی نیز در نوع خود بی بدیل است. نخست اعلام شد 100 هزار خودرو عرضه می گردد و نزدیک به 130 هزار نفر برای خرید این خودرو ها ثبت نام نموده اند، اما حالا گفته می گردد 34 هزار نفر مشمول خرید شده اند و معترضین باید به وزارت صمت نامه بنویسند.

حواشی البته به موضوع خرید خودرو های مجهول با قیمت مجهول، خلاصه نمی گردد. بعضی از کسانی که در این مرحله پیروز به ادامه مراحل خرید خودرو نشده اند، برای برداشت پول های بلوکه شده خود به بانک ها مراجعه نموده اند، اما در کمال تعجب از عدم امکان استفاده از دارایی خود آگاه شده اند. اگرچه، مسئولین مربوطه از نامه نگاری برای حل مشکل مذکور خبر داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1402 بروزرسانی: 1 فروردین 1402 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2120

به "اتفاقات عجیبی که فقط در جریان فروش خودرو در ایران رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات عجیبی که فقط در جریان فروش خودرو در ایران رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید