بازدید مدیرکل آژانس انرژی اتمی از موزه ملی ایران

به گزارش مجله رویگری، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حاشیه سفر دیپلماتیک خود به تهران به همراه بهروز کمالوندی - معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی - از موزه ملی ایران بازدید کرد.

بازدید مدیرکل آژانس انرژی اتمی از موزه ملی ایران

ایسنا: روابط عمومی موزه ملی ایران، رافائل گروسی در این ملاقات و بازدید از موزه ایران باستان، با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران ساله ایران آشنا شد.

او از آثار مختلف موزه مانند سفال پویانمایی شهر سوخته، آثار جیرفت، شوش، تالار هخامنشی، تندیس عظیم زاده اشکانی و مرد نمکی دیدن کرد و با وجود فرصت محدود با سوال ها و اظهار نظر، علاقه فراوان خود را نسبت به فرهنگ و تمدن کهن ایرانی ابراز کرد.

در خاتمه نیز مولاژی از منشور کوروش، به رسم یادبود به رافائل گروسی تقدیم شد که ترجمه محتوای آن او را تحت تاثیر قرار داد. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز به رسم یادبود در دفتر موزه ایران باستان نوشت: فرصت بازدید از این موزه منحصر به فرد و آشنایی با تاریخ طولانی تمدن کهن ایران باعث افتخار من است.

رافائل گروسی دومین مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی است که از موزه ملی ایران بازدید نموده است پیش تر موزه ملی در هفتم آبان 1396 میزبان یوکیا آمانو - مدیر پیشین این آژانس - بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1090

به "بازدید مدیرکل آژانس انرژی اتمی از موزه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیرکل آژانس انرژی اتمی از موزه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید