برگزاری نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری در سفارت ایران در مادرید

به گزارش مجله رویگری، بنا به دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید، نشست مسئولان و فعالان بخش خصوصی هم زمان با نمایشگاه بین المللی فیتور، در محل سفارت ایران برگزار گردید.

برگزاری نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری در سفارت ایران در مادرید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حسن قشقاوی سفیر کشورمان در مادرید، در این نشست ضمن اشاره به افزایش ورود گردشگر خارجی به اسپانیا نسبت به سال گذشته، نقش فراوری محتوای رسانه ای مناسب برای خروج از رکود حادث شده برای کشورمان به دلیل شرایط اخیر را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در روزهای اخیر، با برگزاری نشست های خبری به شفاف سازی مواضع صلح جویانه کشورمان پرداخته است.

حسین اربابی، مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی نیز در این نشست بر لزوم همکاری و هماهنگی حداکثری کلیه دستگاه های دولتی برای برطرف موانع توسعه گردشگری تاکید و بخشودگی مالیاتی واردکنندگان گردشگر به کشور را به عنوان موضوع مهمی که نیازمند همفکری کلیه ارکان دولت است خاطرنشان کرد.

همچنین در این نشست، نمایندگان بخش خصوصی موضوع عدم صدور بیمه مسافرتی از سوی شرکت های اسپانیایی برای مسافران ایرانی، درخواست دولت اسپانیا از شهروندان برای تعویق سفر خود به ایران و کمبود راهنمایان گردشگری مسلط به زبان اسپانیایی را به عنوان سه مسئله اساسی در بازار گردشگری اسپانیا مطرح کردند که مقرر شد سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید دو موضوع اول را پیگیری کند.

در این نشست مدیر عامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی، سرپرست دفتر امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران، معاون فرهنگی، گردشگری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و روسای مناطق آزاد قشم، اروند و ارس حضور داشتند.

از سوی دیگر، فائزه بهزاد نژاد سرپرست دفتر امور بین الملل با حضور در مقر سازمان دنیای گردشگری و ملاقات با مسئولان آن سازمان، علاوه بر پیگیری برنامه های مشترک جاری (شامل برگزاری کنفرانس گردشگری روستایی و نیز کنفرانس گردشگری شهری در ایران)، در مورد میزبانی کشورمان از دوره آموزشی مدیران منطقه آسیا اقیانوسیه در سال 2021 به رایزنی پرداخت.

همچنین بهزادنژاد با اشاره به شرایط اخیر در صنعت گردشگری ایران، در مورد دریافت یاری های فنی از سازمان دنیای گردشگری برای مدیریت بحران به مذاکره پرداخت که مقرر شد تا حصول نتیجه موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

در سرانجام این ملاقات، اصل دعوتنامه دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان دبیر کل سازمان دنیای گردشگری برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران و نیز نسخه امضا شده کتاب داستان های گردشگری ایران تسلیم مقامات آن سازمان شد.

با گذشت سه روز از برپایی نمایشگاه فیتور، بخش تجاری آن به سرانجام رسیده و در دو روز سرانجامی، بازدید برای عموم آزاد خواهد بود.

بر اساس آمارها، فیتور چهلم تخصصی ترین و بین المللی ترین دوره این نمایشگاه تا به امروز بوده است و برگزار کنندگان این نمایشگاه، سال جاری نیز با نوآوری و فراوری بستری تخصصی پیروز به جذب بیشتری علاقه مند و متخصص امر گردشگری شده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 597

به "برگزاری نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری در سفارت ایران در مادرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری در سفارت ایران در مادرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید