بهترین راه سفر به گرجستان

به گزارش مجله رویگری، گرجستان کشوری اوراسیایی در جنوب قفقاز است که با تاریخی پر فراز و نشیب بین کشورهای ترکیه ، ارمنستان ، روسیه و آذربایجان و همچنین دریای سیاه محصور شده است . این کشور با نزدیک به 70 هزار کیلومتر مربع وسعت هیچ مرز مشترکی با ایران ندارد . گرجستان حدود 3.7 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن زبان گرجی می باشد . زیبائی ها و جاذبه های گرجستان در منطقه قفقاز زبانزد است و هر ساله جهانگردان بسیاری را به خود جذب می نماید . جهانگردان برای سفر به این کشور چند راه پیش رو دارند که انتخاب بهترین راه سفر به گرجستان بر عهده جهانگرد می باشد .

بهترین راه سفر به گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

تفلیس پایتخت گرجستان است اکثریت مردم این سرزمین مسیحی هستند و از کلیسای ارتدوکس گرجی پیروی می نمایند . واحد پول گرجی ها لاری است و تفلیس و باتومی محبوب ترین شهرهای توریستی این کشور می باشند . در گرجستان چندین قوم زندگی می نمایند که گرجی ها با بیش از 80 درصد جمعیت بزرگترین قوم این کشور می باشند . گرجی ها مردمانی مهمان نواز ، مهربان و شاد هستند و برای روزهای خاص برنامه های جذابی تدارک می بینند .

یکی از مهمترین کارها قبل از سفر به هر کشور خارجی دریافت ویزاست . اما گردشگرانی که راهی گرجستان هستند باید بدانند که طی توافقات صورت گرفته ایرانیان به مدت 45 روز بدون اخذ ویزای گرجستان می توانند به این کشور سفر نمایند . همانگونه که بیان شد برای سفر به گرجستان راه های مختلفی وجود دارد . گردشگران می توانند با تور گرجستان همراه شده و به این کشور سفر نمایند و یا سفر به صورت شخصی را ترجیح داده و یکی از مناسب ترین راه ها را انتخاب نمایند .

1 . تورهای گرجستان

تورهای گرجستان به دو صورت زمینی و هوایی برگزار می شود که هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند . در تور هوایی گرجستان زمان کمتری در راه هستید و می توانید بیشتر زمان خود را به تفریح و گردش در شهرهای گرجستان بپردازید . اما در تور زمینی گرجستان در طول راستا با گذر از شهرهای مختلف می توان زیبائی های منطقه را از نظر گذراند و لذت برد . گاهی تور گرجستان به صورت ترکیبی با ارمنستان برگزار می شود .

**توجه داشته باشید که خبرنگاران در زمینه تور هوایی گرجستان فعالیت می نماید و تور زمینی در تخصص ما نیست **

2 . سفر شخصی

بعضی از افراد ترجیح می دهند برنامه ریزی برای سفر را خود به دست گرفته و راهی متفاوت را برای سفر به کشور گرجستان انتخاب نمایند . این سفر می تواند با هواپیما ، اتوبوس و یا خودرو شخصی باشد در ادامه برای هر روش توضیحی مختصر ارائه شده است .

2.1 سفر به گرجستان با هواپیما

بهترین راه سفر به گرجستان از نظر بعضی ها استفاده از هواپیما می باشد . با اینکه راستا هوایی از دیگر راه ها هزینه بیشتری برای مسافر در بر دارد اما باز هم خیلی ها هوادار این راه هستند . از تهران به تفلیس ایرلاین های داخلی و خارجی پرواز مستقیم دارند که قیمت آن ها متغیر می باشد . گردشگران برای خروج از کشور باید مبلغی به عنوان عوارض پرداخت نمایند این مبلغ برای سفر هوایی 75000 تومان می باشد که به صورت اینترنتی و یا حضوری قابل پرداخت می باشد .

2.2 سفر به گرجستان با اتوبوس

سفر با اتوبوس یکی از ارزان ترین شیوه های سفر می باشد . کسانی که تمایل دارند با هزینه ای حداقل سفری دلچسب داشته باشند می توانند سفر به گرجستان را با اتوبوس امتحان نمایند . از تهران (پایانه آزادی) به گرجستان اتوبوس مستقیم وجود دارد اما اگر تمایل داشته باشید در شهرهای دیگر نیز کمی گشت و گذار داشته باشید می توانید ابتدا با اتوبوس به باکو یا ایروان رفته و بعد از کمی استراحت و گردش دوباره با اتوبوس راهی گرجستان شوید .

2.3 راه های ترکیبی

برای رسیدن به گرجستان می توان برای طی مسافت بین تهران و باکو و یا تهران و ایروان از راستا هوایی استفاده نمود و از آنجا با استفاده از قطار و یا اتوبوس راهی گرجستان شد . همچنین می توان با اتوبوس به باکو یا ایروان سفر کرد و برای باقی راستا از هواپیما و یا قطار استفاده نمود .

2.4 سفر به گرجستان با خودرو شخصی

سفر به گرجستان با خودرو شخصی برای کسانی مناسب است که از نظر زمانی در مضیقه نیستند . آنان می توانند در طول راستا به شهرهای مختلف سر زده و جاذبه های آن ها را ببینند . فقط توجه داشته باشید که برای این نوع سفر باید گواهینامه بین المللی و پلاک بین المللی داشته باشید . بهتر است عوارض خروج از کشور (مبلغ 25000 تومان) را قبل از حرکت پرداخت کنید تا در مرز معطل نشوید .

برای ورود به گرجستان با خودرو مرزهای مختلفی وجود دارد که در ادامه چند نمونه از آن ها ارائه شده است .

  • مرز نوردوز (مرز مشترک ایران و ارمنستان) و مرزهای ساداخلو ، باورا ، گوگووان و پیروویلون (مرز مشترک ارمنستان و گرجستان)
  • مرز آستارا و بیله سوار (مرز مشترک ایران و آذربایجان) و مرزهای پل قرمز ، تسودنا و واختانسیگی (مرز مشترک آذربایجان و گرجستان)
  • مرزهای بازرگان و رازی (مرز مشترک ایران و ترکیه) و مرز سارپی و واله (مرز مشترک ترکیه و گرجستان)
منبع: لذت سفر
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 762

به "بهترین راه سفر به گرجستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین راه سفر به گرجستان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راه سفر به گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید