بیانیه آژانس درباره توافق با ایران

به گزارش مجله رویگری، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای تأیید کرد که به موجب تفاهم مدیرکل این نهاد با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، به زودی دوربین های نظارتی نو آژانس در تأسیسات هسته ای تسای کرج نصب خواهد شد.

بیانیه آژانس درباره توافق با ایران

دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام نمود بر اساس تفاهم انجام شده میان رافائل گروسی مدیرکل این نهاد و محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران قرار است به زودی دوربین های نظارتی تازه آژانس در مرکز فراوری سانتریفیوژهای پیشرفته در کرج نصب گردد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در این بیانیه به نقل از رافائل گروسی مدیرکل این نهاد گفت: توافق با ایران بر سر جایگزینی دوربین های نظارتی در تأسیسات کرج یک تحول مهم برای فعالیت های نظارت و راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران است. این توافق امکان تداوم کسب اطلاعات درباره تأسیسات کرج را به ما می دهد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه این بیانیه اعلام نمود: من صمیمانه امیدوارم که گفتگوهای سازنده ما ادامه یابد تا به موضوعات مهم پادمانی در ایران نیز بپردازیم و همه آنها را حل وفصل کنیم.

بر اساس بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی، در توافق این نهاد با ایران موارد ذیل لحاظ شده است:

-آژانس و ایران به همکاری در زمینه سایر موضوعات پادمانی به جای مانده با هدف حل وفصل آنها ادامه می دهند. برای این منظور، ایران و آژانس مجموعه ای از تبادل اطلاعات و ارزیابی ها را خواهند داشت که ازجمله این تبادلات، برگزاری دیدارهایی میان کارشناسان خواهد بود.

-آژانس در روز در روز 19 دسامبر 2021 [28 آذر 1400] نمونه ای از دوربین [که قرار است در تأسیسات کرج نصب گردد] و اطلاعات فنی مربوطه را در اختیار ایران قرار خواهد داد تا آنالیز های امنیتی و قضائی لازم در حضور بازرسان آژانس به وسیله مقامات مربوطه در ایران انجام گردد.

-آژانس تا قبل از انتها دسامبر 2021 [دهم دی ماه 1400] در تاریخ مورد توافق آژانس و ایران، دوربین ها را به منظور جایگزینی دوربین های جمع آوری شده از تأسیسات کرج نصب خواهد نمود و فعالیت های فنی مربوطه را انجام خواهد داد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1859

به "بیانیه آژانس درباره توافق با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه آژانس درباره توافق با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید