جزییات اجرای فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها از شنبه، رزرو جایگاه اتوبوس دربستی

به گزارش مجله رویگری، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس های پایتخت را که از روز شنبه 23 فروردین ماه اجرایی می گردد، تشریح کرد.

جزییات اجرای فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها از شنبه، رزرو جایگاه اتوبوس دربستی

محمود ترفع درخصوص جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی که از شنبه در اتوبوس های پایتخت اجرایی می گردد گفت: از آنجایی که از روز شنبه23 فروردین ماه بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا باید دو سوم کارکنان در محل کار خود حاضر باشند، تمهیدات خاصی برای پوشش حمل و نقل عمومی علی الخصوص اتوبوس ها اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه از روز شنبه هیچ یک از اتوبوس های پایتخت در پارکنیگ ها متوقف نخواهد بود و ناوگان اتوبوسرانی علی الخصوص خطوط بی آرتی فعال خواهند بود گفت: البته سعی کردیم با وجود کمبود امکانات و وقت، اتوبوس ها را علامت گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه از روز شنبه مسافران با علامت هایی بر روی جایگاه های اتوبوس روبرو می شوند گفت: بر روی جایگاه های 2تایی، تنها یک نفر می تواند بنشیند و جایگاه خالی نیز با علامت تعیین می گردد؛ همچنین در کف اتوبوس ها علامتی نصب خواهد شد که مردم را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی دعوت می نماید.

ترفع اضافه نمود: البته اینگونه اقدامات پیش احتیاج هایی لازم دارد و در تمام جهان پروتکل هایی برای عدم خروج مردم از خانه مصوب شده است و تنها افرادی که مجبوردند، از خانه خارج می شوند چراکه اگر قرار باشد مانند روز های قبل از شیوع کرونا مردم به خیابان ها بیایند و از حمل و نقل عمومی استفاده نمایند، قطعا شاهد ازدحام جمعیت خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با دعوت از مردم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس های پایتخت گفت: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و اگر اتوبوس، دارای مسافران زیادی بود، از سوار شدن به آن خودداری نمایند، اما دقت داشته باشید ما قوه قهریه نداریم و تنها می توانیم با اتکا به تعهد مردم، این طرح را اجرایی کنیم.

ترفع در خصوص اجرای طرح رزرو جایگاه، با تاکید بر اینکه این طرح برای اتوبوس های حمل و نقل عمومی نیست، گفت: این طرح برای ناوگان اتوبوسرانی نیست، بلکه یک استارتاپ، اپلیکیشنی را به نام به همراه طراحی نموده که مردم در صورتی که مایل نباشند از حمل و نقل عمومی استفاده نمایند، می توانند با در اختیار دریافت یک مینی بوس یا اتوبوس خصوصی دربستی، با درج مبداء و مقصد خود، از جایگاه های این مینی بوس ها و اتوبوس های دربستی استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه در این اپلیکیشن، از اتوبوس و مینی بوس های دربستی که معمولا برای سرویس کارکنان ادارات فعالند، استفاده می گردد گفت: به هیچ عنوان این اپلیکیشن در اتوبوس های شرکت واحد، کاربرد ندارد.

وی اضافه نمود: با رزرو جایگاه این اتوبوس ها، از تراکم جمعیت جلوگیری می گردد چراکه در یک اتوبوس با ظرفیت 30 جایگاه، تنها 15 نفر سوار می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 844

به "جزییات اجرای فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها از شنبه، رزرو جایگاه اتوبوس دربستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات اجرای فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها از شنبه، رزرو جایگاه اتوبوس دربستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید