حداقل قد برای معافیت از سربازی چقدر است؟

به گزارش مجله رویگری، کوتاهی قد یکی از مواردی است که سبب معافیت از سربازی می گردد اما بسیاری از مشمولان سربازی نمی دانند که حداقل قد برای بهره مندی از این معافیت چقدر است.

حداقل قد برای معافیت از سربازی چقدر است؟

به گزارش ایسنا، بر اساس آیین نامه اجرایی معاینه ومعافیت پزشکی مشمولان خدمت وظیفه عمومی که از مرداد ماه سال 1393 اجرایی شده است، معافیت از سربازی به دلیل کوتاهی قد جزو معافیت های پزشکی واقع شده است و متقاضیان بهره مندی از آن باید همچون دیگر مشمولان سربازی درخواست خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت نمایند.

اما برابر این آیین نامه، چنانچه فردی دارای مدرک تحصیلی پایین تر از کارشناسی بوده و قدش نیز کمتر از 145 سانتی متر باشد به طور دائم از سربازی معاف خواهد شد. این مقررات برای معافیت دائم از سربازی برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر از آن در صورتی اجرایی است که قد مشمول کمتر از 140 سانتی متر باشد.

همچنین در صورتی که فرد مشمول دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و پایین تر از بوده و قدی بین 155 تا 145 سانتی متر داشته باشد، از خدمات رزمی معاف خواهد شد و در صورتی که مشمول داری مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر از آن باشد هم شرط بهره مندی از معاف از خدمات رزمی داشتن قدی بین 140 تا 155 سانتی متر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 334

به "حداقل قد برای معافیت از سربازی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل قد برای معافیت از سربازی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید