سلامتی و پزشکی

خبرنگاران احداث سردخانه موقت در فرودگاه بیرمنگام برای قربانیان کرونا

لندن - خبرنگاران - هم زمان با افزایش آمار فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، پلیس منطقه وست میدلندز انگلیس (West Midlands Police) روز آدینه با صدور بیانیه ای از احداث سردخانه موقت در فرودگاه بیرمنگام، برای نگهداری اجساد قربانیان کوید-19 اطلاع داد.

11 فروردین 1399

7 واقعیت شگفت انگیز درباره یونیکورن ها

گسترش تعداد یونیکورن های جهان باعث شده که شاخصه های خاص تری را برای آنها قائل شویم، بر این اساس یک استارتاپ یونیکورن باید ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار داشته باشد تا در لیست استارتاپ های تک شاخ جهان در حوزه بازار خصوصی قرار بگیرد.

11 فروردین 1399

گزارش یک مرگ، نخستین بخش از گزارش کمیته مشورتی مرگ پرندگان میانکاله منتشر شد، کمیته مشورتی: گزارش سازمان دامپزشکی از مرگ پرندگان میانکاله مخدوش است

خبرنگاران: پس از انتشار خبرمرگ و میر وسیع پرندگان در میانکاله و پس از آن انتشار خبر مرگ و میر پرندگان مهاجر در گلستان، سازمان دامپزشکی کشور دلیل مرگ و میر پرندگان میانکاله را تغذیه آن ها از سم بوتولیسم اظهار داشت. اتفاقی که به دلیل کاهش سطح آب تالاب میانکاله...

9 فروردین 1399

اولین و آخرین باری بود که اسلحه دست گرفتم

من آمدم پایین. آرام، اسلحه را کشیدم و به طرف دکتر فاطمی گرفتم، ماشه را چکاندم و صدای آخ را شنیدم. فاصله من با دکتر فاطمی حدود یک متروخرده ای بود. فقط یک گلوله شلیک کردم و اسلحه را انداختم زمین و آمدم کنار ...

9 فروردین 1399

دیاباته به کلینیک رفت

شیخ دیاباته دقایقی پیش در کلینیک استقلال حضور پیدا کرد.

2 فروردین 1399

نمونه اولیه واکسن کرونا 40 روزه ساخته می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شینهوا، گروهی از انستیتوهای چینی مشغول ساخت واکسنی برای ویروس کرونا هستند.

29 اسفند 1398

نکات مهم پیشگیری از کرونا در نظافت آشپزخانه و منزل

ایسنا/ انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران دستورالعمل بهداشتی نظافت آشپزخانه و منزل برای پیشگیری از کرونا ویروس را منتشر کرد.

28 اسفند 1398

600 مددجوی گرمخانه خاوران در انتظار ماسک

مددجویان گرمخانه خاوران از زمان شیوع ویروس کرونا ماسک دریافت نکرده اند و کوشش مسئولان گرمخانه برای تهیه ماسک تا این زمان بی نتیجه مانده است.

20 اسفند 1398

احراز 17 میلیون یورو تخلف ارزی در دارو و تجهیزات پزشکی

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره سرانجام پرونده های تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی توضیح داد.

19 اسفند 1398

جوانان؛ قربانیان سکته های قلبی و مغزی

خبرنگاران/لرستان اگر تا همین یک یا دو دهه گذشته سن ابتلا به سکته بین 50 تا 60 سال بود اکنون جوانان 20 تا 25 سال نیز در معرض خطر قرار دارند و این روزها شاهد مرگ جوانان زیادی براثر سکته های قلبی و مغزی هستیم، این در حالی است که معتبرترین منابع پزشکی سن ابتلا به...

18 اسفند 1398

نکته بهداشتی، درمان عفونت قارچی زنان

اغلب زنان در نقطه ای زندگی دچار عفونت قارچی دستگاه تناسلی خارجی می شوند.

15 اسفند 1398

مردم از سفر به گیلان خودداری نمایند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها خواست در شرایط کنونی شیوع کرونا از سفر به این استان خودداری نمایند.

8 اسفند 1398

پیغام اینستاگرامی وزیر بهداشت به مناسبت روز پرستار

وزیر بهداشت با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرامش روز پرستار را تبریک گفت.

4 اسفند 1398

جمع بندی خاتمه سال گالوپ؛ آمریکایی های عصبانی و خواستار مهاجرت

مؤسسه گالوپ در گزارش سرانجام سال خود نوشته است که میزان خشم عمومی در آمریکا به میزان قابل توجهی افزایش یافته و آمار افرادی که می گویند قصد دارند برای همواره آمریکا را ترک نمایند، به رکورد تازه ای رسیده است.

1 اسفند 1398

پیشگیری از افسردگی نوجوانان با اسکن مغزی در دوران کودکی

خبرنگاران/خراسان رضوی پیش بینی مسائل بهداشت روان بچه ها تا زمانی که باعث بروز مشکل نشده باشد، سخت است، اما در حال حاضر محققان روشی برای استفاده از اسکن مغزی پیدا کردند که بچه ها در معرض خطر افسردگی، اضطراب و مسائل روانی را شناسایی می نماید.

28 بهمن 1398

نگرانم! نکند درد شکم من منشا عصبی نداشته باشد و از چیز دیگری باشد - IBS یا سندرم روده تحریک پذیر

مثل خیلی از بیماری های دیگر، درد چیز مهمی است. درد مزمن شکم، ممکن است نشانه بیماری مهمی باشد. بنابراین هیچگاه درد مزمن شکم را بی اهمیت ندانید و آنالیز اش کنید.

27 بهمن 1398

همایش بیوانفورماتیک ایران اسفند 98 در پژوهشگاه دانش های بنیادی برگزار می گردد

نهمین همایش بیوانفورماتیک ایران با همکاری پژوهشگاه دانش های بنیادی و انجمن بیوانفورماتیک ایران اسفند 1398 برگزار می گردد.

25 بهمن 1398

راهکارهای فرار از مسائل گوارشی در سفر

بیماری های گوارشی متعدد و ممکن است در هر کسی دیده گردد، ولی برخی از بیماری های گوارشی در روزهای تعطیل مانند نوروز و سفرهای نوروزی بیشتر بروز می نماید و مشکلاتی برای خانواده ها به وجود می آورد.

25 بهمن 1398

برابری مالی زنان و مردان؟ شاید 257 سال دیگر!

زنان برای رسیدن به سطح برابر در دریافت حقوق و دستمزد با مردان باید بیش از 250 سال منتظر بمانند، به شرط آنکه در این سال ها دستمزد مردان با فرایند فعلی افزایش نیابد.

15 بهمن 1398

عجیبترین منطقه در ایران، کوه درمان کننده ایدز!

نزدیک ترین نقطه به خورشید، محل فرود کشتی نوح، درمان کننده ایدز و ... همین ها کافی است که یک منطقه تبدیل به یک جاذبه گردشگری اسرار آمیز شود.

14 بهمن 1398
تعداد: (90)