حضور علی نصیریان در پاریس

به گزارش مجله رویگری، مراسمی با عنوان شب تهران به همت رایزنی فرهنگی کشورمان و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز شهرداری تهران در سالن الیزه بیارتیس پاریس برگزار گردید.

حضور علی نصیریان در پاریس

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

فرهنگ > سینما - ایرنا نوشت: ویژه برنامه ای با عنوان شب تهران با حضور علی نصیریان در سالن الیزه بیاریتس پاریس برگزار گردید. ویژه مراسمی با عنوان شب تهران به همت رایزنی فرهنگی کشورمان و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز شهرداری تهران در سالن الیزه بیاریتس پاریس برگزار گردید. جمال کامیاب رایزن فرهنگی ایران در فرانسه در این مراسم اظهار کرد: تهران در گذر از تاریخ 200 ساله معاصر خود شاهد رویدادهای عظیم و سرنوشت ساز بوده است. شهری با یادگارهایی از دوران های مختلف و با نشان هایی از سده های گذشته تا به امروز.

رایزن فرهنگی ایران گفت: به هیچ وجه نمی توان سهم تهران را در سرشت و سرنوشت تاریخ معاصر ایران اسلامی نادیده گرفت؛ ای کاش کسانی که از پی هم می آیند و روزها و سال های بعد متولد می شوند و در دامن این شهر رشد می نمایند، گذشته این شهر را از یاد نبرند.

به گفته کامیاب، برپایی هفته فرهنگی تهران مجال و بهانه ای است برای مرور بخشی بسیار اندک از داستان ها و روایت های این شهر.

در ادامه برنامه آهنی، سفیر کشورمان در فرانسه نیز با اشاره به فضای مساعدی که در طی یک سال گذشته در زمینه بهبود مناسبات ایران با کشور فرانسه فراهم شده است، مجال کنونی را فرصت مهمی برای گسترش فعالیت ها و مراودات علمی، فرهنگی و هنری به منظور معرفی هر چه بیشتر فرهنگ و تمدن ایران اسلامی دانست.سپس علی نصیریان، در میان تشویق پرشور حاضرین سخنان مبسوطی درمورد نقش مهم فرهنگ و هنر در ارتقای کیفیت روابط میان ملت ها و دولت ها ایراد کرد.

او اظهار کرد: زیستن بدون فرهنگ و هنر بی معناست و هنر می تواند نشانگر یکایک نمادهای فرهنگ، تمدن و زندگی اصیل مردمان یک سرزمین باشد.

این هنرمند کشورمان مهم ترین داشته ها و سرمایه های یک ملت را میراث ماندگار معنوی دانست و ضمن تحسین و تقدیر از برپایی هفته فرهنگی تهران، بر تداوم برگزاری این گونه برنامه های فرهنگی تاکید نمود و خواهان اعتبارات و امکانات فرهنگی بیشتر در خارج کشور شد.

در انتها این شب به یادماندنی، گروه موسیقی ماهریز به خوانندگی ردیف دان برجسته موسیقی ایرانی، استاد مظفر شفیعی، به اجرای قطعاتی ماندگار از موسیقی اصیل ایرانی در دستگاره ماهور پرداخت و در انتهای برنامه خود، اجرای تصنیف مرغ سحر را به آتشنشانان و جان باختگان حادثه پلاسکو تقدیم کردند.

بنا بر اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برنامه شب تهران جمعیتی نزدیک به 300 تن از ایرانیان مقیم و فرانسوی شرکت داشتند.

حضور چهره های مختلف علمی فرهنگی و دانشگاهی ایرانی و نیز بعضی شخصیت های فرانسوی مانند آندره سانتینی، وزیر سابق کشور فرانسه، آلن لوی، معاون بین الملل شهرداری ایسی له مولینو، فرانسیس ریشار، ایران شناس و ... در این برنامه قابل توجه بود.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1172

به "حضور علی نصیریان در پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور علی نصیریان در پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید