حقوق یک ماه کارگران به زودی پرداخت می گردد

به گزارش مجله رویگری، مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه از تامین منابع اقتصادی برای پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران هفت تپه در روزهای آینده اطلاع داد و گفت: اولویت اصلی این مجموعه در حال حاضر پرداخت حقوق کارگران است.

حقوق یک ماه کارگران به زودی پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران، امید اسدبیگی در مصاحبه با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه در مجتمع نیشکر هفت تپه حدود 7 هزار کارگر به صورت مستقیم شاغل هستند که با کارگران فصلی به حدود 10 هزار نفر می رسند، گفت: ماهیانه حدود 24 میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران هزینه می گردد و این رقم باتوجه به شرایط مالی کشور، رقم بسیار بزرگی است.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه درباره مطالبات معوقه کارگران هفت تپه گفت: کارگران این مجموعه مدعی اند سه ماه حقوق نگرفته اند اما در واقع یک ماه حقوق آنها به تاخیر افتاده و این تاخیر تازه وارد دومین ماه خود شده است.

وی با بیان اینکه هدف مدیریت مجموعه پرداخت حقوق است اما حساب های مالی شرکت مسدود شده است، اضافه کرد: جدا از بحث تامین منابع مالی، فضاسازی هایی که هم اکنون برای مجموعه هفت تپه ایجاد شده، دلیل دیگری است که ما در شرایط غیرعادی قرار بگیریم.

اسدبیگی با ابراز نارضایتی از برخوردهایی که با مجموعه مدیریت هفت تپه شده است، گفت: درست نیست با یک فراورینماینده و صنعتگر همانند یک دلال خیابانی برخورد گردد.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه توضیح داد: در حال حاضر ده تا یازده هزار نفر از این مجموعه ارتزاق می نمایند اما متاسفانه شاهد هستیم به جای حمایت از مجموعه، به ما کم لطفی شده و برایمان پرونده سازی می گردد.

وی با اشاره به اینکه ما ریالی از تسهیلات دولتی استفاده ننموده ایم با این حال این همه مسائل برایمان پیش آمده، اضافه کرد: با شرایط فعلی تمام کوشش ما پرداخت حقوق کارگران هفت تپه است. در عین حال تامین 24 میلیارد تومان پول با این همه فضاسازی ها رقم سنگینی است.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 2 هزار نفر نیروی مازاد در هفت تپه شاغل هستند، بیان نمود: حدود 5 سال است این تعداد نیروی مازاد در هفت تپه به امید روزی که در سایر مجموعه های ایجاد شده در هفت تپه بکار گرفته شوند، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و در این خصوص هیچ مسئله ای وجود ندارد.

وی بیان نمود: طی سالهای گذشته در زمینه رونق فراوری و ایجاد اشتغال اقدامات زیادی انجام داده ایم. جدا از مجتمع کشت وصنعت هفت تپه، مجموعه ما حدود 25 واحد فراوریی و صنعتی دیگر در سطح کشور فعال دارد.

اسدبیگی با بیان اینکه با این همه مسائل در حال تامین یک ماه حقوق کارگران هستیم تا شرایط به شرایط سابق خود بازگردد، در ادامه اضافه کرد: نیت اصلی ما فقط پرداخت حقوق است و هیچ قصد دیگری نداریم.

وی با انتقاد از فضاسازی های بعضی رسانه ها گفت: متاسفانه بعضی رسانه ها به ما اتهام می زنند که مثلا 20یا 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت نموده ایم. نمی دانم این ارقام افسانه ای را از کجا آورده اند. رسانه های مدعی ثابت نمایند که ما حتی یک هزار تومان وام گرفته ایم.

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت تپه با بیان اینکه نزدیک به 60 میلیارد تومان یک فقره از پول های بلوکه شده اگر آزاد گردد می توانیم مقدار زیادی از مسائل هفت تپه را مرتفع کنیم، در بخش پایانی سخنان خود در ارتباط با اتهامات خود گفت: این کیفرخواستی که پیاده شده فقط در جهت تخریب ذهن مردم صورت گرفته است. در همه جا با بردن آبرویمان از ما به عنوان یک غارتگر اموال نام می برند که درست نیست. اگر من غارتگر اموال بودم الان داخل کشور چه کار می کنم؟ اتهامات وارد شده به من ناحق است و از قوه قضائیه درخواست دارم با استفاده از کارشناسان رسمی دادگستری معین نمایند واقعیت پرونده من چیست؟

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 983

به "حقوق یک ماه کارگران به زودی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق یک ماه کارگران به زودی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید