دیابتی ها دور ورزش های کوهستانی را خط بکشند

به گزارش مجله رویگری، تحقیقات نو نشان می دهد که پیاده روی و اسکی در کوهستان ممکن است سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 1 را مختل کند.

دیابتی ها دور ورزش های کوهستانی را خط بکشند

به گزارش خبرنگاران،به نقل از مدیسن نت، ورزش فواید زیادی مانند بهبود سلامت قلب، حساسیت بهتر به انسولین و کیفیت زندگی برای افراد مبتلا به دیابت دارد و اغلب از طریق پزشکان توصیه می شود. با این حال، ورزش می تواند باعث هیپوگلیسمی- قند خون پایین- در افراد مبتلا به دیابت در طول و بعد از ورزش شود.

کوری دوگان، نویسنده این مطالعه از دانشگاه استرالیای غربی، در این باره می گوید: این یافته ها نشان می دهد که ورزش در ارتفاعات بالا ممکن است خطر هیپوگلیسمی ناشی از ورزش را افزایش دهد.

کاهش شدید قند خون نیاز به اقدام فوری دارد، زیرا این خطر وجود دارد که فرد دچار تشنج شده، بیهوش شود یا حتی جانش را از دست دهد.

برای ارزیابی اینکه چگونه ورزش در ارتفاعات بالا بر قند خون افراد مبتلا به دیابت تأثیر می گذارد، محققان سطح قند خون هفت فرد مبتلا به دیابت نوع 1 را قبل و بعد از انجام دو جلسه دوچرخه سواری در داخل خانه که مشابه شرایط در سطح دریا و در ارتفاع بالا بود، اندازه گیری کردند.

پس از یک ساعت ورزش در ارتفاع شبیه سازی شده 4200 متری (تقریباً نیمی از ارتفاع قله اورست) و در زمان ریکاوری، سطح قند خون شرکت کنندگان به طور قابل توجهی کاهش یافت.

این یافته ها نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت ممکن است نیاز به نظارت دقیق بر قند خون خود در هنگام انجام فعالیت در ارتفاعات داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1895

به "دیابتی ها دور ورزش های کوهستانی را خط بکشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابتی ها دور ورزش های کوهستانی را خط بکشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید