فرودگاه فضایی ها، دروازه ای به دنیای ناشناخته ها

به گزارش مجله رویگری، روزنامه خراسان - فاطمه قاسمی: جهان پر از مکان های کمتر شناخته شده و غیرطبیعی است که مردم از آن بی اطلاع هستند، اما خوشبختانه این روز ها آدم های کنجکاو و ماجراجو به لطف فناوری گوگل ارث که یکی از محبوب ترین ابزار های موتور جست وجوی گوگل است، کافی است به اینترنت متصل باشند تا بتوانند به راحتی تنها با یک کلیک به هر نقطه از کره زمین سفر و تصاویر هوایی مکان های ناشناخته را از خانه شان تماشا نمایند.

فرودگاه فضایی ها، دروازه ای به دنیای ناشناخته ها

این نقشه خوان سرگرم نماینده و در عین حال مخوف چند سالی است که زندگی ما را تغییر داده است، از جهتیابی گرفته تا آشنایی با مکان های جدید و حتی پیاده روی مجازی در آن. گوگل ارث تصاویر خود را از منابع مختلفی می گیرد، از ماهواره ها در مدار ثابت زمین که از ده ها هزار مایلی بالای زمین عکس هایی با وضوح پایین را می گیرند تا ماهواره های نزدیک تر به زمین که عکس های واضح تری را ثبت می نمایند.

در میان تصاویر ثبت شده، برخی نقاط خارق العاده و غیرقابل شرح دیده می گردد که عده ای بر این باورند شاید دست کاری شده اند. از آن جایی که تصاویر ماهواره ای برای هرکسی که این نرم افزار را دانلود کند، قابل دسترسی است، شما هم با کمی گشت و گذار در آن می توانید نقاط جالب و اسرارآمیز جدیدی را کشف کنید. در این پرونده، برخی از این مکان های کشف شده در گوگل ارث را که مرموز، عجیب، شگفت انگیز و ... هستند، معرفی خواهیم کرد.

دروازه هایی به جهانی ناشناخته زیر زمین!

تصاویری که به تازگی با یاری گوگل ارث از قطب جنوب توسط دو پسرعمو با نام بلیک و برت منتشر شده، موجب شگفتی کاربران زیادی شده است. این تصاویر سازه های عجیبی را که با آب شدن برف ها در قطب جنوب نمایان شده است، نشان می دهد. سازه ها شبیه به هم هستند و طول مجموع آن ها حدود 2 هزار متر تخمین زده شده است. آن چه با دیدن این تصاویر موجب حیرت می گردد، اشیای قرمز رنگی است که در انتهای هر سازه دیده می گردد.

این تصاویر در 31 آگوست 2019 در قالب یک ویدئو و با شرح آیا این ها نوعی ماشین هستند که گوگل ارث نمی خواهد شما آن را ببینید؟ آیا شما هم چیزی را که به رنگ قرمز در بالا یا پایین هر کدام از این سازه ها دیده می گردد می بینید؟ آیا این ها دروازه ورودی یک پایگاه زیرزمینی نیستند؟ در یوتیوب منتشر شد. برت نیز در ادامه با تاکید بر این که آن ها نمی توانند نوعی پدیده طبیعی باشند، می گوید: من شگفت زده شده ام و مشتاقم بدانم آیا این ها ورودی دروازه هایی هستند که به زیر زمین و جهانی ناشناخته ای در زیر لایه های برف راه دارند؟!

جزیره شنی که در نقشه هست، اما در واقعیت، نه!

از زمان شروع ساخت نقشه های ماهواره ای، نقاط نامعین فراوانی در نقشه های جهان پیدا می گردد. یکی از این نقاط، وجود یک جزیره شنی ناشناخته در اقیانوس آرام است که در گوگل ارث و پیش از آن از سال 1876 در نقشه های دیگر پیدا شده، اما در واقع، هیچ چیزی در آن جا نیست! در سال 2012 گروهی از محققان استرالیایی به جست وجوی این جزیره کشف نشده در اقیانوس آرام جنوبی پرداختند که عظیمی آن به اندازه محله منهتن نیویورک است، اما زمانی که به این مختصات سفر کردند، به جای زمین، تنها آب دیدند.

برخی بر این باورند که این جزیره جادویی است و فقط خود را به افراد لایق نشان می دهد! در نتیجه گیری تحقیقاتی که در آوریل 2013 برای این جزیره منتشر شد، محققان با اشاره به برخی اشتباهات انسانی و گدازه های شناور احتمالی، شرح دادند که چرا این سرزمین خیالی برای بیش از یک قرن در برخی نقشه ها گنجانده شده است. این دانشمندان با انتشار مقاله ای، خطای سیستم یا امکان بقایای یک کشتی یا قایق در این منطقه را دلیل این اتفاق، عنوان کردند، اما این شکل عجیب سیاه رنگ، هنوز هم در برخی تصاویر گوگل ارث دیده و دوباره ناپدید می گردد!

دهکده عروسکی!

نگارو، مجموعه معبد های بودایی است که در قله های کوه های کاتسوراگی در انتهای شمالی شهر واکایاما در ژاپن واقع شده است. تا چند سال پیش و در حین گشت و گذار در حومه ژاپن، این احتمال وجود نداشت که به طور اتفاقی دهکده کوچک نگارو را ببینید چراکه جهت رفت و آمد به آن، بسیار صعب العبور است. با این حال و قبل از رفتن به آن جا و به وسیله گوگل ارث، کاربران متوجه زندگی مردم زیادی در این دهکده شدند، اما با کمی عظیم نمایی، معین شد آن ها در واقع عروسک هایی بی جان هستند!

بعد از تحقیقات، معین شد در اوایل سال 2000 زمانی که آیانو تسوکیمی بعد از ده ها سال زندگی در اوساکا به دهکده مادری خود بازگشت، از تبدیل شدن دهکده اش به شهر ارواح بسیار متاثر شده بود. به همین دلیل شروع به ساخت عروسک هایی در ابعاد انسانی کرد، هر عروسک نماینده یکی از اهالی مهاجرت نموده یا درگذشته روستای نگارو است که در نقاط مختلف دهکده قرار گرفته اند. عروسک هایی که در بیرون یک مغازه تجمع نموده اند، آن هایی که با لباس های زمستانی در ایستگاه اتوبوس منتظرند. عروسک ها همه جا هستند و تعداد آن ها از تعداد اهالی که در این دهکده زندگی می نمایند، بیشتر است!

راهنمای فرود برای فرازمینی ها!

اگر با هواپیما بر فراز صحرای نازاکا در جنوب پرو پرواز کنید، شیار هایی را روی زمین می بینید که شکل های پرندگان، سوسمار، ماهی، نهنگ، ستاره، مستطیل و ... را به طور تصادفی یا شاید هدفمند به وجود آورده اند. واقعیت هرچه باشد از دقتی که در طراحی این شیار ها انجام شده، انگشت به دهان می مانید. بلندترین خط به 370 متر می رسد و احتمالا حدود 500 سال پیش از میلاد مسیح ایجاد شده اند. به گفته اریک وان دانیکن، نظریه پرداز باستانی به نظر می رسد این خطوط با مقیاس عظیمی که دارند از روی یک مدل یا طبق دستوراتی با یاری یک وسیله پرنده ساخته شده باشند.

او حتی مدعی شده است که این خطوط به عنوان نشانه و راهنمای فرود فرازمینی ها ساخته شده اند! اما بسیاری عقیده دارند که انگیزه های دیگری پشت این کار بوده است. شاید مردمان آن موقع قصد داشتند شکل هایی را به وجود بیاورند که فقط خداوند بتواند از آسمان آن ها را ببیند! هرچه هست، هدف و چگونگی طراحی استادانه این اشکال در قرن های گذشته همچنان به شکل راز باقی مانده است و هیچ اطلاعات موثقی در این باره وجود ندارد.

تصویر کارتونی عظیم وسط بیابان!

یکی دیگر از جاذبه های اسرارآمیزی که در گوگل ارث کشف شده، در بیابان آتاکامای شیلی واقع شده است. غول آتاکاما با 85 متر طول، عظیم ترین نقاشی انسان ماقبل تاریخ است. این غول احتمالا در فاصله سال های 1000 تا 1400 توسط فرهنگ های بومی ساخته شده است و یکی از عظیم ترین ژئوگلیف های جهان محسوب می گردد. با توجه به وجود روز های سال روی این تصویر، می توان حدس زد که از آن برای پیش بینی هوا استفاده می شده، اما به ادعای برخی، این نقاشی تصویر آدم فضایی هاست که پشت طراحی عجیبش دلایل مبهمی نهفته است و به گفته برخی این تصویر قصد داشته عقاید مردم محلی را نشان دهد و خط هایی که در دور سر او واقع شده است، نشان دهنده مناسبت های تقویمی مثل زمان برداشت محصول بوده است.

هرم هایی 3 برابر عظیم تر از اهرام مصر!

به تازگی دانشمندان آمریکایی که در حال تحقیق روی بافت زمین های اطراف اهرام مصر بودند، متوجه حضور چند هرم ناشناخته در نقطه ای دورتر از سایر اهرام شدند که تا به امروز هیچ نشانه ای از آن ها ندیده بودند. چیزی که موجب شگفتی این دانشمندان شد، پدیدارنبودن این اهرام طی 10 سال گذشته از زمان راه اندازی پروژه گوگل ارث بوده است. این محیط وسیع که اهرام درون آن ها واقع شده اند، برابر با 188 مترمربع بوده و سه برابر هرم عظیم در جیزه برآورد شده است. محققان قصد دارند به زودی به این منطقه سفر و منطقه را شناسایی نمایند. آن ها بر سر این که این هرم ها ویژگی های طبیعی هستند یا سازه های ساخت بشر، اختلاف نظر دارند. اگرچه آنالیز این موضوع به حفاری های بیشتری احتیاج دارد، اما شرایط امنیتی مالی مصر، تعداد و ابعاد این حفاری ها را محدود نموده است.

مثلث ممنوعه صحرای نوادا!

سال هاست نیروی نظامی آمریکا از مردم خواسته است تا از نزدیک شدن به محوطه موسوم به منطقه 51 که یک منطقه نظامی فوق سری در ایالت نواداست، خودداری نمایند. در این میان افرادی هم هستند که معتقدند این منطقه از سال 2013 محل نگهداری موجودات فرازمینی و بشقاب پرنده های سقوط نموده است که البته دولت آمریکا این مسائل را تکذیب می نماید.

پیش از این، اولین فرضیه نگهداری این موجودات از سال 1989 توسط فیزیک دانی به نام باب لازار در یک گفت و گوی تلویزیونی شروع شد. او گفت که در طرح پیاده کردن یک بشقاب پرنده حضور داشته و اسناد دولتی درباره حضور موجودات فرازمینی روی زمین را خوانده است. ممنوعیت ورود و نزدیک شدن به آن، گارد مسلحانه همواره مراقب و ممنوعیت بدون مجوز ورود به حریم هوایی این پایگاه، بیش از پیش کنجکاوی افراد هوادار نظریه تئوری را تحریک می نماید تا با گوگل ارث به این منطقه سرک بکشند.

تالار یوفو ها در مزرعه!

این ابزار شگفت انگیز (گوگل ارث) مختصات خاصی در استرالیا از مثلث عجیبی را نشان می دهد که با چراغ های روشن، نقطه گذاری شده و در وسط یک میدان خاکی واقع شده است. وقتی این مکان در سال 2007 برای اولین بار کشف شد، یوفوشناسان از این کشف به نفع تئوری خود استفاده کردند و آن را مثلث یوفو نامیدند که در حالت تعلیق بین زمین و آسمان گیر نموده است. به گفته یکی دیگر از کاربران، این عکس ممکن است مربوط به یک آنتن کنترل از راه دور در یک مرکز هواشناسی باشد. این آنتن احتمالا با سه مجموعه سیمی که یک مثلث را تشکیل می دهند و برجی در وسط آن واقع شده است، سیگنال های کنترلی را رد و بدل می نماید. با این حال، عده ای از آن به عنوان تالاری برای یوفو ها یا همان اشیای ناشناس پرنده یاد نموده اند.

مرد هدفون به گوش در بیابان!

احتمالا از دیدن تصویر سری بسیار عظیم از مرد سرخ پوستی که در یک زمین غیرقابل کشت نقش بسته است، حیرت زده خواهید شد. این تصویر عجیب مربوط به منطقه آلبرتا در کاناداست و شباهت زیادی به سر انسان دارد و نام نگهبان زمین را به آن داده اند. این تصویر احتمالابه صورت تصادفی به دلیل شکل طبیعی کوه ها ایجاد شده و هیچ انسانی در خلق آن دست نداشته است. بعدا با ساخت یک جاده و حفر یک چاه توسط انسان که آن هم به صورت اتفاقی بوده، تصویر به شکل مردی هدفون به گوش درآمده است.

شبیه سازی شهر واشنگتن برای حمله به آن!

این خط های عجیب 33 کیلومتری در صحرای گُبی چین موجب حدس های زیادی شده اند. برخی ها می گویند این خطوط متعلق به مجموعه آنتن های شاخه ای است که برای تحقیقات و دنبال کردن شرایط آب وهوا به کار می رود. برخی هم این خطوط را متعلق به یک پایگاه تحقیقاتی سری برای برقراری و ارتباط با موجودات بیگانه می دانند.

عده ای هم که دید بدبینانه تری دارند، این خطوط را شبیه یکی از خیابان های شهر واشنگتن می دانند و بر این باورند که چینی ها این منطقه را برای حمله به واشنگتن در صحرای گبی نزدیک مرکز فرماندهی فضایی چین، شبیه سازی نموده اند. طبق گفته برخی کارشناسان این پایگاه نظامی مرموز، برای اهداف نظامی از جمله تست اسلحه، کالیبراسیون ماهواره های جاسوسی و آزمایش های ابزار دقیق ساخته شده است. هرچه هست دولت چین تا به امروز هیچ شرحی به صورت رسمی درباره این منطقه نظامی نداده است تا همه ادعا های مطرح شده، تکذیب نشده باقی بمانند!

منابع: livescience ،historicmysteries ،viralnova، space ،mymodernmet ،dailymail

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 971

به "فرودگاه فضایی ها، دروازه ای به دنیای ناشناخته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه فضایی ها، دروازه ای به دنیای ناشناخته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید