پاسخ ستاره تیم ملی به شایعه کودتا علیه اسکوچیچ

به گزارش مجله رویگری، سعید عزت اللهی می گوید دراگان اسکوچیچ تلاشش را کرد و زحمتش را کشید و باید احترام او به عنوان سرمربی تیم ملی حفظ گردد.

پاسخ ستاره تیم ملی به شایعه کودتا علیه اسکوچیچ

هافبک دفاعی باتجربه تیم ملی که حالا به جمع بازیکنان باسابقه تیم ایران نیز اضافه شده، در آستانه دومین تجربه جام جهانی خود در مصاحبهیی به حضور کارلوس کی روش و جدایی دراگان اسکوچیچ پرداخته و به سوالات در خصوص تیم ملی و بعلاوه شرایط باشگاهی خودش پاسخ داده است.

این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

* از شرایطت در وایله آغاز کنیم؛ اوضاع چطور است؟

عزت اللهی: من قرارداد داشتم و در آغاز فصل، چون خودم هم دوست داشتم که در یک باشگاه دیگر بازی کنم، برای تمرینات پیش فصل نیامدم. پیشنهاداتی بود، اما توافق حاصل نشد و سر مسائل اقتصادی به توافق نرسیدیم؛ بنابراین من ترجیح دادم برگردم تمریناتم را آغاز کنم و الان هم نزدیک دو هفته است که شرایط بدنی ام آماده بازی شده، اما باتوجه به اینکه از آغاز فصل در کنار تیم نبودم، زمان می برد وارد ترکیب اصلی شوم.

* این بازی به میدان نرفتی؟

عزت اللهی: بازی قبلی حضور داشتم، اما این بازی، چون عقب بودیم سرمربی ترجیح داد بازیکنان هجومی وارد زمین شوند تا نتیجه تغییر کند.

* شاید سوال خیلی از هواداران فوتبال این باشد که چرا برای جدایی با باشگاه وایله به توافق نرسیدی؟

عزت اللهی: باتوجه به انتقالی که به قطر داشتم و سود بزرگی که وایله داشت، آن ها می خواستند همچین انتقالی باشد. اما من دوست نداشتم سال جاری و در سال جام جهانی در قطر بازی کنم و ترجیحم اروپا بود. وایله هم به هیچ عنوان نمی خواست من را قطعی بفروشد و در پی فروش قرضی بود که برای یک باشگاه اروپایی خیلی سخت است که بازیکنی را قرضی بخرد و هزینه کند و بعد عواید فروشش به باشگاه دیگری برسد. این مسائل خیلی وجود داشت و کسی هم نمی دانست، اما این ها خیلی تاثیرگذار است در انتقال یک بازیکن. وایله می خواست من را قرضی بدهد تا بعد از جام جهانی به فروش برساند و به عایدیزایی برساند و به همین دلیل پیشنهادات به جایی نرسید.

* دوست داری در خصوص پیشنهادات چیزی بگویی؟

عزت اللهی: از هلند بود، اما چیزی که رسمی برای باشگاه آمد از پرتغال بود و بعلاوه یک باشگاه خوب از دانمارک. حالا که نشده خوب نیست نام ببریم. صحبت های دیگری هم با جا های دیگر شد، اما برخی از آن ها را خودم دوست نداشتم و آن هایی که علاقه مند بودم، موردنظر باشگاه قرار نگرفت.

* در خصوص ایران هم مثل همواره بحث وجود داشت و به نظر این بار جدی ترین مشتری ات تراکتور بود؛ باتوجه به حضور بردیف، آیا با او مذاکره ای کردی؟

عزت اللهی: من همه چیز را صادقانه می گویم و دروغی ندارم. روز اولی که او به ایران آمد، چون او مربی ام بود و برایم زحمت کشیده بود، من به دیدنش رفتم و در هتل اسپیناس باهم ملاقات کردیم و صحبت داشتیم. او بحث را با من عنوان نمود و من گفتم که قرارداد دارم و تصمیم گیرنده من نیستم. کما اینکه خودم هم دوست داشتم در اروپا بازی را ادامه دهم، اما بعد از آن هیچ بحثی مطرح نشد و فقط ایشان چند باری به من پیغام فرستاد و گفت هر موقع که فکر کردی می توانی بیایی، بیا. باشگاه من هم علاقه نداشت من به ایران بروم و آنجا بازی کنم. فقط تراکتور هم نبود و باشگاه های دیگری بودند و جا دارد از آن ها تشکر کنم.

* یعنی مذاکره مستقیم با آقای زنوزی نداشتی؟

عزت اللهی: به هیچ وجه. من با هیچکسی در داخل باشگاه تراکتور مذاکره نکردم و بحث اقتصادی هم مطرح نشد و فقط با آقای بردیف صحبت کردیم. البته این شایعات طبیعی است و مسئله ای هم وجود ندارد، اما من با هیچ باشگاهی به صورت رسمی مذاکره نکردم.

* مذاکره با جواد نکونام و فولاد چطور؟

عزت اللهی: بله دقیقا همینطور. آقای نکونام قبلا مربی من بود و خیلی به من لطف دارد و قبلا هم در تیم ملی مربی من بود. تماس گرفتند صحبت کردیم و من شرایطم را شرح دادم. ایشان مثل یک برادر بزرگتر به من یاری کرد و گفت تا جایی که می توانم فوتبالم را در اروپا ادامه بدهم، اما گفتند هر موقعی که خواستی بیایی فوتبال ایران، به من بگو.

* با استقلال و پرسپولیس هم مذاکره کردی؟

عزت اللهی: صحبت هایی بود، اما به صورت مستقیم صحبت نکردند. افرادی که بودند در باشگاه، صحبت هایی را با پدرم انجام دادند و زنگ زدند، اما به صورت رسمی نبود. همه جای جهان اینطور است که شرایط بازیکن را می سنجند و بعد پیشنهاد می دهند و اینجا هم به این شکل بود که وقتی دیدند امکان جدایی ندارم، دیگر حرفی به میان نیامد.

* وقتی رفتی وایله و بعد الغرافه خیلی گفتند این یک گام رو به عقب است و انتظار داشتند بعد از آن به ایران بیایی.

عزت اللهی: خیلی لیگ دانمارک را دنبال نمی نمایند و نمی دانند کیفیتش چقدر است. اگر تیم ملی دانمارک به راحتی به جام جهانی رسید و در یورو عملکرد خوبی داشت، قطعا به خاطر لیگ قدرتمند است که بازیکنانی را درست نموده که ترانسفر شدند. برخی می گویند وای لیگ دانمارک اینطور است، اما واقعا حرفهایشان درست نیست. دانمارک سهمیه مستقیم لیگ اروپا و لیگ قهرمانان و کنفرانس ندارد، اما تیمهایش رفتند در پلی آف حریفان را بردند و این نشانه کیفیت لیگ است.

* الغرافه چطور؟

عزت اللهی: به نظرم در آن مقطع این انتقال احتیاج بود. همواره هم گفتم از لحاظ اقتصادی پیشنهادی بود که رد کردنش خیلی سخت بود و از نظر فوتبالی هم موقعیت خوبی بود. چون هم در لیگ قهرمانان بودند. الغرافه هم تیم کوچکی در قطر نیست. در آن مقطع باتوجه به اینکه شرایط وایله خوب نبود، من این تصمیم را گرفتم که این تجربه را داشته باشم و اصلا قرارداد قرضی بود. من سه ماه آنجا بودم و از لحاظ فنی هم، چون مربی خوبی بالای سر ما بود، شرایط خوبی بود. کار کردن با آقای استراماچونی خیلی چیز ها به من افزود و من از این تصمیم پشیمان نیستم. الان هم فکر کنم در سال جام جهانی، حضور در دانمارک به من یاری می نماید، چون یک فوتبال فیزیکی و خوبی است و از لحاظ جسمانی خیلی به من یاری می نماید.

* برسیم به بحث تیم ملی. درست است که در فهرست اسکوچیچ نبودی؟

عزت اللهی: نمی دانم. من خبرش را شنیدم، اما به صورت رسمی در جریان نبودم.

* اما با آمدن کی روش دیگر در فهرست قرار گرفتی.

عزت اللهی: ایشان هیچ احتیاجی به تعریف و تمجید ندارد و قطعا یکی از بزرگترین مربیان تیم های ملی ما بوده که خیلی از کار ها برای تیم ملی نموده و به تغییر نسل یاری نموده. او تغییر نسل را طوری پیش برد که هیچ آسیبی به بدنه تیم ملی نرسید. در این تایمی که تا جام جهانی داشتیم، فکر می کنم برترین کسی است که می توانست سرمربی تیم ملی گردد. بدنه تیم ملی در این سال ها تغییر نکرد و بیشتر کسانی که در دوره آقای ویلموتس و اسکوچیچ دعوت شدند، از شاکله تیمی بودند که خود آقای کی روش به تیم ملی آورد. برگشت ایشان هم قوت قلبی برای تیم ملی است و هم می تواند انسجام و همدلی را به تیم ملی برگرداند و البته همه این ها باید دست به دست هم بدهد تا مسئولین کاری نمایند که طوری به جام جهانی برویم مردم احساس غرور نمایند.

* به نظرت با کی روش شانس بیشتری برای صعود داریم؟

عزت اللهی: من همواره وقتی می خواهم از پله بالا بروم، بالاترین نقطه را نمی بینم و پله پله بالا می روم. خودم به عنوان یک بازیکن تیم ملی، فکر می کنم آقای کی روش باتوجه به حضور در تیم ملی، کار کردن در انگلیس و تجربه حضور در جام جهانی، خیلی به تیم ملی یاری خواهد نمود و آمادگی فکری و ذهنی بازیکنان را بهتر خواهد نمود، اما ما باید فقط به بازی اول مقابل انگلیس فکر کنیم. هر بازی نقشه و پلن خودش را دارد و نباید این سوال را مطرح کنیم. شاید اصلا شرایط طوری شد که با سه مساوی صعود کنیم و این چیزی نیست که از الان پیش بینی کنیم، باید سعی کنیم که مردم احساس غرور نمایند.

* تو یکی از کسانی بودی که در دوره ویلموتس به تیم ملی دعوت نشدی، اما در زمان اسکوچیچ مهره فیکس تیم ملی بودی.

عزت اللهی: من همواره ترجیح می دهم در راستای شرایط فنی سرمربی حرکت کنم و در دوره آقای اسکوچیچ هم اینطور بود. جا دارد اینجا از او تشکر کنم بابت زحماتی که برای تیم ملی کشید. هرکسی که برای تیم ملی حتی یک روز هم خدمت می نماید، مستحق تشکر است. حالا شرایط بالا پایین همه جای فوتبال هست و شاید از نظر اردویی و... کم و کاستی هایی وجود داشته، اما چیزی که مسلم است، من همواره سعی کردم احترام ایشان را حفظ کنم و رابطه خوبی داشته باشیم. بعد از دوره آقای ویلموتس که خیلی از لژیونر ها از جمله من و علیرضا به تیم ملی دعوت نمی شدیم و دلیلش را هم نفهمیدیم، آقای اسکوچیچ شاکله تیم ملی را برگرداند و با زحمت بچه ها و حس خواستنی که بین بچه ها بود، استارت نتایج از بازی بحرین خورد و در مقدماتی جام جهانی توانستیم صعود کنیم.

* الان که اسکوچیچ رفته شاید راحت تر بگردد در خصوصش صحبت کرد. حتما مصاحبه مهدی طارمی را دیدی؛ چقدر جو تیم ملی در دوره اسکوچیچ از نظرت مناسب بود؟

عزت اللهی: اولا که اصلا قشنگ نیست، چون ایشان از تیم ملی رفته در این مورد صحبت کنیم. همواره اختلاف نظر همه جا وجود دارد، اما چیزی که اهمیت دارد این است که بحث ها را کش ندهیم. ایشان زحمتش را کشید و الان احتیاج است که به او احترام بگذاریم و نباید گذشته را شخم بزنیم، چون یاریی به تیم ملی نخواهد نمود. راستا تیم ملی ادامه دارد و ما باید اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم، چون الان فقط موفقیت تیم ملی مهم است.

* اما خب شاید خیلی دوست داشته باشند نظرات تو را هم درباره این موارد بدانند. از جمله در خصوص مصاحبه معروف اسکوچیچ که توییت مهدی طارمی را هم به همراه داشت.

عزت اللهی: این نظر ایشان بوده، اما قشنگ نیست من بیایم مصاحبه ایشان را نقد کنم و اصلا چه یاریی به تیم ملی خواهد نمود؟ هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و من ترجیحم این است که الان در این مورد صحبت نکنم. مهم این است که با کادر جدیدی که آقای کی روش در نظر گرفته، ما باید روی این صحبت کنیم که آماده سازی ما چطور باشد و با چه تیم هایی بازی کنیم؟

* قبول داری یک جریانی در تیم ملی وجود داشت که مخالف آقای اسکوچیچ بود؟

عزت اللهی: در تیم ملی؟ بازیکنان؟

* بله. اینکه با وزیر ملاقات کردند و....

عزت اللهی: نه نه نه. اصلا اینطور چیزی نبود و گارانتی می دهم که در مصاحبه با وزیر اصلا چنین حرف هایی مطرح نشد.

* یعنی هیچ کودتا و شبه کودتایی نبود؟

عزت اللهی: این چه شیطنت هایی است که اجرا شده و واقعا برایم عجیب است. من قرار بود خودم در آن جلسه باشم، اما چون مصاحبه داشتم نشد بروم، ولی خروجی جلسه هیچ بحثی در خصوص تغییر سرمربی نبود و فقط دغدغه برگزاری اردو، پاداش و تدارکات مناسب وجود داشت.

* گلایه هم نبود که مثلا سرمربی نمی تواند تیم را اداره کند و از این چیزها؟

عزت اللهی: نه اصلا و اصلا. آقای وزیر خودش هم همواره گفته و حتی سر شام هم گفت که فقط بحث حمایتی دارد و اصلا وارد بحث تغییرات فنی نمی گردد و اصلا چنین بحثی نشد. نمی دانم این بحث از کجا عایدی و شیطنت کدام رسانه بود، اما بروید با تمام حاضران در جلسه صحبت کنید و حرف همه یکی خواهد بود و این گفته را انکار خواهند کرد.

* جا های دیگر چطور؟

عزت اللهی: در آن جلسه مطمئنم که هیچ بحثی انجام نشد. گفتم که گارانتی می دهم از این بابت.

* راستی شما پاداش صعود آن حواله خودرو را گرفتید؟

عزت اللهی: نه نگرفتیم. یک سری صحبت ها شده و جلساتی برگزار گردید و انشالله پیگیری خواهد شد و امیدواریم این امر هم محقق گردد، چون چیزی است که قول داده شده.

* تو خیلی آدم پرطرفداری هستی در اینستاگرام، ولی قبول داری که اگر در پرسپولیس و استقلال بازی می کردی اوضاع برایت بهتر بود؟

عزت اللهی: من بدون بازی در پرسپولیس و استقلال این همه فالوور دارم و جا دارد دست مردم را ببوسم. من دوست ندارم به واسطه علایق رنگی بازارگرمی جور کنم و قطعا اینطور نیست. من فعلا می خواهم در اروپا بازی کنم و دوست ندارم به خاطر فالوور تیم انتخاب کنم.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 2035

به "پاسخ ستاره تیم ملی به شایعه کودتا علیه اسکوچیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ستاره تیم ملی به شایعه کودتا علیه اسکوچیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید