آمار عجیب مقابل پنالتی گیرترین دروازه بان آسیا ، فقط 36 درصد به بیرانوند پنالتی زده اند

به گزارش مجله رویگری، از 14 بازیکن آخری که مقابل بیرانوند پشت ضربه پنالتی ایستاده اند، فقط 5 نفر سرنوشتی بجز ناکامی داشتند.

آمار عجیب مقابل پنالتی گیرترین دروازه بان آسیا ، فقط 36 درصد به بیرانوند پنالتی زده اند

به گزارش، علیرضا بیرانوند با مهار سومین پنالتی در جریان بازی های رسمی تیم ملی، در این زمینه رکورددار شد. او هر 3 پنالتی را، در فاصله تقریبا 15 ماه مهار کرد. او ابتدا در جام جهانی پنالتی رونالدو را گرفت، سپس در جام ملت ها پنالتی احمد مبارک را دفع کرد و در بازی با کامبوج، سوکپنگ را در گلزنی ناکام گذاشت.

آمار پنالتی های بیرانوند در این مدت اما، از این رکورد هم عجیب تر بوده است. تا قبل از جام جهانی 2018، بیرانوند یک دروازه بان بسیار خوب و یک پنالتی گیر معمولی بود. پس از پنالتی رونالدو اما، ماجرا برای او عوض شد. بیرانوند هنوز هم دروازه بان بسیار خوبی است، اما حالا، یک پنالتی گیر فوق العاده به حساب می آید.

از پنالتی رونالدو تا امروز، 14 نفر به بیرانوند پنالتی زده اند و 9 نفرشان، در گلزنی ناکام بودند. آمار 7. 35 درصد گل شدن پنالتی ها، که برای دروازه بان های مطرح جهان هم کم سابقه است و معمولا این عدد، برای بیشتر دروازه بان ها حتی آلیسون و تراشتگن به بالاتر از 70 درصد می رسد.

عمر السوما در جام ملت ها، لوسیانو پریرا و روح ا... سیف اللهی در لیگ برتر، بهنام برزای در جام حذفی و یویا اوساکا در جام ملت های آسیا، بازیکنانی هستند که در این مدت پنالتی شان را مقابل بیرانوند گل کرده اند. در لیست کسانی که مقابل او پنالتی از دست دادند هم، نام های بزرگی دیده می شود.

بیرانوند پس از رونالدو، پنالتی مبارک در جام ملت ها، علی کریمی در دربی تهران و سوکپنگ در بازی با کامبوج را گرفت. در بازی پرسپولیس و پدیده جام حذفی فصل پیش که به ضربات پنالتی کشید هم او با مهار پنالتی نعمتی، پرسپولیس را به مرحله بعدی فرستاد. حتی اگر قرار باشد فقط پنالتی هایی که توسط بیرانوند سیو شده اند را محاسبه کنیم، او توانسته نیمی از پنالتی هایش را مهار کند.

علاوه بر این 5 نفر که پنالتی شان توسط بیرانوند مهار شده، 4 نفر هم خودشان پنالتی را بیرون زدند. موضوعی که نشان می دهد مهارت او در ضربات پنالتی، تا چه حد فشار روانی روی بازیکنان حریف ایجاد می کند. فرشید اسماعیلی در دربی تهران و مهدی کیانی در نیمه نهایی جام حذفی فصل پیش، مهم ترین نمونه ها بودند. پنالتی هایی که هر کدام گل می شد، شاید یک جام را از پرسپولیس دریغ می کرد. در ضربات پنالتی جام حذفی مقابل پدیده هم ریگی و مرادمند، آنقدر سعی کردند توپ را محکم و زاویه دار بزنند که ضربه شان به جایی غیر از چارچوب دروازه رفت.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 411

به "آمار عجیب مقابل پنالتی گیرترین دروازه بان آسیا ، فقط 36 درصد به بیرانوند پنالتی زده اند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آمار عجیب مقابل پنالتی گیرترین دروازه بان آسیا ، فقط 36 درصد به بیرانوند پنالتی زده اند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب مقابل پنالتی گیرترین دروازه بان آسیا ، فقط 36 درصد به بیرانوند پنالتی زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید