آموزش جدید خطای هند ، خوشرو: قانون قبلی تغییر کرد

به گزارش مجله رویگری، یک پیشکسوت داوری قانون جدید خطای هند طبق مصوبه جدید فیفا را شرح داد.

آموزش جدید خطای هند ، خوشرو: قانون قبلی تغییر کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، یکی از پربحث ترین و جنجالی ترین خطاها در فوتبال در تمام جهان اعلام خطای هند و نوع تخلف آن است. اتفاقی که با وجود شرح و آموزش آن به بازیکنان، مربیان و حتی فوتبال دوستان همیشه جای بحث داشته و همیشه نیز اعتراضاتی را در پی داشته است.

جعفر خوشرو، پیشکسوت داوری در مورد آموزش جدید خطای هند طبق مصوبه جلسات برد آموزشی فیفا گفت: مصوبه برد بین المللی این است که هر تماس توپ به دست خطا نیست و ملاک عظیم شدن غیرطبیعی بدن است و این موضوع نیز باید توسط داوران آموزش داده گردد. هنوز این قانون احتیاج به چکش کاری دارد اما اگر بازیکنی توپ را از روی عمد با دست و بازو لمس کند، خطای هند محسوب می گردد.

وی ادامه داد: اگر بازیکنی ریسک کند و بدنش به صورت غیر طبیعی در حال حرکت کردن عظیم گردد، توپ به دست او برخورد کند، باز هم خطای هند محسوب می گردد. همچنین اگر توپ به صورت اتفاقی در محوطه جریمه حریف به دست مهاجم برخورد کند و حتی تبدیل به گل گردد، دیگر هند نیست و معیار آن هم قضاوت داور است. آن قانون قبلی که می گفت هر برخورد توپی با دست مهاجم خطا است تا خرداد سال جاری اعتبار دارد و از 10 تیر این قوانین جدید هند هستند که در فوتبال اجرا خواهند شد. اهمیت این موضوع باعث شد که قوانین جدید یک ماه با تاخیر یعنی در تاریخ 10 تیر اجرایی گردد تا آموزش کامل توسط فیفا به بازیکنان، مربیان و حتی عموم داده گردد.

خوشرو در مورد وظفیه کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران در این خصوص گفت: امیدوارم فدراسیون فوتبال و کمیته داوران هر چه زودتر برای آموزش این موضوع احساس مسئولیت نمایند و با دعوت از افراد متخصص و به اشتراک گذاشتن فیلم های آموزشی گام بلندی را در این راستا بردارند. البته با وجود این که این مصوبه به صورت ابلاغیه به فدراسیون ها ارسال شده اما هنوز کمیته داوران ما که مسئولیت این موضوع را دارد هیچ آموزشی انجام نداده است. کمیته داوران باید سمینار برگزار کند، آموزش دهد و قوانین جدید را یاد دهد تا به جای افزایش فشار و اعتراض به داوری، این اعتراض ها و فشارها کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1462

به "آموزش جدید خطای هند ، خوشرو: قانون قبلی تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش جدید خطای هند ، خوشرو: قانون قبلی تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید