اتهام زنی ضدایرانی پامپئو این بار در کنفرانس امنیتی مونیخ

به گزارش مجله رویگری، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ آنچه مداخلات ایران در عراق و لبنان خوانده است را محکوم کرد.

اتهام زنی ضدایرانی پامپئو این بار در کنفرانس امنیتی مونیخ

با تورهای آلمان بهار 99 از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در ادامه مواضع ضد ایرانی دولت این کشور، امروز شنبه از تریبون کنفرانس امنیتی مونیخ به اتهام زنی علیه ایران پرداخت.

وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ پیش از سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه آلمان در این شهر ملاقات و علیه ایران رایزنی نموده بود.

او در ابتدای سخنرانی امروز خود در کنفرانس امنیتی مونیخ ادعا کرد، درباره مرگ اتحاد فرا آتلانتیک بیش از حد مبالغه شده و غرب در حال پیروزی است.

این اظهارات در حالی مطرح شده که مقام های بعضی کشورهای اروپایی از قبیل فرانسه و آلمان پیش از این با اشاره به مواضع یکجانبه دولت ترامپ در قبال مسائل بین المللی از قبیل برجام، از شکاف در مواضع دو سوی آتلانتیک ابراز نگرانی نموده اند.

به گزارش رویترز، به نظر می رسد سخنان پامپئو درباره مبالغه در مورد مرگ اتحاد فرا آتلانتیک پاسخی به حرف های روز گذشته فرانک والتر اشتاینمایر رئیس جمهور آلمان بود که در آن او از مواضع دولت ترامپ انتقاد کرد (جزئیات بیشتر).

وزیر خارجه آمریکا گفت: غرب در حال پیروز شدن است اما اکنون و با گذشت بیش از 30 سال از فروپاشی دیوار (برلین)، کشورهایی که به حاکمیت ها احترام نمی گذارند، هنوز هم ما را تهدید می نمایند.

پامپئو از فرصت حضور و سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ برای اتهام زنی دوباره علیه ایران استفاده کرد و البته به چین و روسیه هم اتهام هایی وارد کرد.

او در این سخنرانی علیه چین، ایران و روسیه موضعگیری و به این سه کشوراتهام زنی کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: هواوی و دیگر شرکت های دولتی فناوری چین، به عنوان اسب تروای (سازمان) اطلاعات چین عمل می نمایند. روسیه با به راه انداختن کارزار صدور اطلاعات غلط در کوشش است که شهروندان ما را علیه یکدیگر برانگیزد. حملات سایبری ایران، شبکه های رایانه ای خاورمیانه را به ستوه در آورده است.

وزیر خارجه آمریکا در این شهر آلمان، آنچه که مداخلات ایران در عراق و لبنان خواند را محکوم کرد.

وی در این کنفرانس با اذعان به اختلاف نظرها بین آمریکا و کشورهای اروپایی گفت: ایالات متحده و اروپا درباره تهدیدهای ایران دارای مواضع مشترکی هستند اما درباره چگونگی پرداختن به آنها تفاوت های تاکتیکی دارند.

اتهام زنی دوباره این مقام ارشد دولت ترامپ به ایران در شرایط مطرح شده که اعضای دولت آمریکا به رغم تصویب مصوبه خروج نظامیان خارجی از عراق توسط مجلس این کشور، همچنان به باقی نگهداشتن نظامیان خود در عراق اصرار دارند.

پامپئو در بخش دیگری از این سخنرانی ایران و چین را به دخالت در امور کشورهای دیگر متهم کرد و مدعی شد، آمریکا در انتخابات دیگر کشورها دخالت نمی کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 707

به "اتهام زنی ضدایرانی پامپئو این بار در کنفرانس امنیتی مونیخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی ضدایرانی پامپئو این بار در کنفرانس امنیتی مونیخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید