اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش آموزان در شبکه شاد

به گزارش مجله رویگری، خبرنگاران : دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور بر تخصیص پهنای باند مناسب و ایجاد شرایط ویژه تعرفه مصرفی برای فعالیت دانش آموزان در سال تحصیلی جدید در شبکه شاد (شبکه دانش آموزشی کشور) تاکید نمود.

اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش آموزان در شبکه شاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، شیوع کرونا در ایران، مانند بسیاری از کشورهای دنیا، آموزش و تحصیل را به سمت فضای مجازی سوق داد. فراهم کردن زیرساخت مناسب برای تحصیل دانش آموزان یکی از موارد مهمی است که رئیس مرکز ملی فضای مجازی بر آن تاکید نموده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در نشست آنالیز آخرین شرایط سامانه شاد گفت: با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه های مربوطه ترافیک مناسب برای شبکه شاد در سال تحصیلی جدید و تخصیص شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران آن اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی فضای آموزشی کشور در شرایط همه گیری ویروس کرونا اضافه نمود: باید شبکه آموزشی دانش آموزی در کشور بر روی سکوی (پلت فرم) مناسب با کارآمدی و امنیت بالا برای فعالیت دائمی و تداوم سیستم آموزشی ترکیبی ایجاد گردد که البته این سکو جایگزین آموزش و پرورش نخواهد بود بلکه مدل نظام آموزشی تکمیلی در کشور است.

فیروزآبادی با بیان این که در سال تحصیلی جدید، آموزش ترکیبی(آموزش حضوری، مجازی، تلویزیون و بسته های آموزشی) در نظر گرفته شده است، گفت: شرایط دسترسی یکسان برای دانش آموزان به همراه پیوست فرهنگی این شبکه ایجاد و روابط درون و برون نهاد آموزش و پرورش باید تنظیم گردد.

وی تاکید نمود: فضای آموزشی کشور احتیاج به تحول دیجیتال دارد که شبکه شاد، تحول ابزاری این حوزه را فراهم نموده است اما باید در نهایت، تحول دیجیتالی در این بخش صورت پذیرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه مدل کسب و کار تمامی شبکه های آموزشی کشور باید تبیین گردد، اضافه نمود: سامانه شبکه شاد که در حال حاضر در سیستم آموزشی کشور فعال شده است به صورت زمان بندی و با ارایه تسهیلات در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این که مرکز ملی فضای مجازی به عنوان نقطه کانونی در هماهنگی دستگاه های کشور در این حوزه عمل خواهد نمود، گفت: مصوبات لازم برای محتوای غنی، جلوگیری از بازماندگی تحصیلی دانش آموزان کشور، نحوه مشارکت بخش خصوصی و در نهایت دسترسی همگانی در این مرکز تدوین خواهد شد.

در این نشست، نمایندگان وزارت آموزش و پرورش کشور به تشریح شرایط سامانه شبکه شاد و آنالیز الزامات آن برای سال تحصیلی جدید پرداختند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1063

به "اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش آموزان در شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اینترنت با تعرفه ویژه برای دانش آموزان در شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید