افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه

به گزارش مجله رویگری، رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران با اشاره به افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه گفت: قیمت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان سال جاری 70 هزار تومان مشخص شد.

افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علی بهره مند از افزایش قیمت زولبیا و بامیه اطلاع داد و گفت: قیمت زولبیا و بامیه نسبت به ماه مبارک رمضان سال گذشته با توجه به گران شدن مواد اولیه و هزینه های فراوری 45 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: براین اساس قیمت عرضه هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در واحد های صنفی درجه یک 70 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در واحد های صنفی درجه دو 60 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی تهران با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه فراوری زولبیا و بامیه، گفت: قیمت شکر نسبت به سال گذشته 80 درصد، روغن در بازار آزاد بین 200 تا 300 درصد، زغفران بیش از 100 درصد، نشاسته بیش از 100 درصد، آرد بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: سال جاری در جهت تنظیم بازار ماه مبارک رمضان بخشی از شکر و روغن با قیمت دولتی در اختیار فراوری کنندگان قرار گرفته است و با توجه به این موضوع نرخ رولبیا و بامیه معین شده است.

بهره مند گفت: اگر این دو کالا با قیمت دولتی در اختیار قنادان وشیرینی پزان قرار نمی گرفت قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه به بیش از 100 هزار تومان می رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1970

به "افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 45 درصدی قیمت زولبیا و بامیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید