افشای فایل صوتی مکالمه ترامپ درباره نمادهای دوره برده داری آمریکا

به گزارش مجله رویگری، نیویورک تایمز فایلی صوتی از مکالمه تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس کمیته امور نیروهای مسلح سنا منتشر کرد که در آن با افتخار درباره حمایت هایش از نمادهای دوره برده داری در این کشور سخن می گوید.

افشای فایل صوتی مکالمه ترامپ درباره نمادهای دوره برده داری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به کرات درخواست ها برای تغییر نام پایگاه های نظامی و همچنین برچیدن مجسمه ها و بناهای یادآور دوره برده داری مخالفت نموده است، در یک تماس تلفنی با یک عضو ارشد جمهوری خوای سنای آمریکا با افتخار گفته که او حدود 95 هزار بار توییت هایی در حمایت از تاریخ کنفدراسیون آمریکا و دوره برده داری بازنشر داده است.

همزمان با ادامه اعتراض ها در آمریکا به خشونت و تبعیض های نژادپرستانه و ساختاری در این کشور و حملات معترضان به نمادهای یادآور دوره برده داری، روزنامه نیویورک تایمز فایلی صوتی از مکالمه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور با رئیس جمهوری خواه کمیته امور مسلح سنای آمریکا منتشر نموده که در آن دونالد ترامپ از کارنامه خود در حمایت از تاریخ کنفدراسیون آمریکا صحبت نموده است.

کنفدراسیون های ایالات جنوبی آمریکا مجموعه ای از ایالت های جنوبی بودند که پس از پیروزی آبراهام لینکلن در انتخابات ریاست جمهوری 1860 میلادی، جدایی خود را از ایالات متحده آمریکا اعلام کردند. این ایالت ها حامی ابقای برده داری بودند اما انتها در جنگ های داخلی آمریکا شکست خوردند.

کاربرد پرچم این کنفدراسیون و نمادهای آن مانند مجسمه رهبران آن در شهرهای جنوبی آمریکا از مسایل جنجالی در این کشور است. مخالفان کنفدراسیون، این نمادها را میراث برتر ی جویی نژادی می دانند ولی بعضی از ساکنان ایالات جنوبی، با رد این موضوع آن را یادبود اجدادشان تلقی می نمایند.

طبق فایل صوتی که نیویورک تایمز منتشر نموده، ترامپ در مصاحبه با جیمز اینهوف رئیس کمیته امور مسلح سنای آمریکا گفت: من حدود 95000 توییت مثبت درباره (حمایت از تاریخ کنفدراسیون) بازنشر دادم و این میزان زیادی است.

به گزارش این روزنامه، اینهوف سناتور جمهوری خواه و 85 ساله چهارشنبه شب حین حضور در رستوران تراتوریا البرتو پایتخت آمریکا با تماس ترامپ روبرو شد و برای شنیدن بهتر اظهارات رئیس جمهور، صدای او را روی بلندگو قرار داد که این موضوع سبب شد بعضی افراد حاضر در رستوران مکالمه شان را بشنوند.

ترامپ در این گفت و گوی تلفنی با سناتور ایالت اُوکلاهما از او درباره عدم تغییر نام پایگاه های نظامی آمریکا که اسامی فرماندهان دوره کنفدراسیون روی آنها صحبت کرد و اینهوف به او اطمینان داد که نام این پایگاه ها تغییر نخواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا از اینهوف پرسید: آیا ما قرار است نام رابرت ای لی (فرماندهان ارشد نظامی دوره کنفدراسیون) را حفظ خواهیم کرد؟

رئیس کمیته امور مسلح سنای آمریکا با بیانی این جملات به ترامپ اطمینان خاطر داد: فقط به من اعتماد کن من کاری می کنم که این موضوع محقق گردد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 1047

به "افشای فایل صوتی مکالمه ترامپ درباره نمادهای دوره برده داری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای فایل صوتی مکالمه ترامپ درباره نمادهای دوره برده داری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید