اولتیماتوم جانسون به مخالفان: یا حمایت از بریگزیت بدون توافق، یا برگزاری انتخابات در 14 اکتبر

به گزارش مجله رویگری، نخست وزیر انگلیس با انتشار اولتیماتوم نهایی خود درباره بریگزیت به نمایندگان مخالف مجلس هشدار داد اگر مجلس عوام همچنان بخواهد از بریگزیت بدون توافق ممانعت به عمل آورد خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام طی ماه آینده خواهد شد.

اولتیماتوم جانسون به مخالفان: یا حمایت از بریگزیت بدون توافق، یا برگزاری انتخابات در 14 اکتبر

به گزارش مجله رویگری، انتظار می رود قانونگذاران انگلیسی امروز (سه شنبه) برنامه ای را که می تواند کنترل دستور کار مجلس را در دست قانونگذاران مخالف استراتژی بریگزیت بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور قرار دهد، به رای بگذارند. در صورت تصویب این طرح، قانونگذاران سپس به دنبال تصویب لایحه ای خواهند بود که جانسون را به درخواست تمدید مهلتی دیگر برای بریگزیت وامی دارد.

جانسون در نشست اضطراری کابینه به نمایندگان محافظه کار و سپس در سخنان تلویزیونی خود گفت که تحت هیچ شرایطی برنامه خروج از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر تغییر نمی کند.

او در سخنان خود که با شعارهای معترضان در خارج از دفتر نخست وزیری همراه بود گفت که خواهان انتخابات زودهنگام نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد مطلع وابسته به دولت جانسون در این باره اظهار کرد، اگر مخالفان استراتژی بریگزیت جانسون بتوانند دولت را در مجلس شکست دهند، نخست وزیر انگلیس نخستین گام خود را برای اعلام انتخابات برخواهد داشت و طرح آن را به مجلس ارائه خواهد نمود.

این مقام مطلع اظهار کرد: اعضای مجلس با انتخابی بسیار ساده روبه رو خواهند بود. اگر به جانسون فرصت مذاکره دهند، این بهترین فرصت برای انگلیس خواهد بود تا به توافقی دست یابد اما اگر به توقف روند مذاکرات و مخالفت با امکان مذاکره انگلیس برای رسیدن به توافق رای دهند، باید به پیامدهای آن هم بیندیشند.

به گفته این مقام انگلیسی، پیش بینی می گردد طرح برگزاری انتخابات روز چهارشنبه به رای گذاشته گردد و برای تصویب نیازمند دو سوم آرا از 650 کرسی مجلس عوام خواهد بود و در صورت تصویب احتمالا در روز 14 اکتبر برگزار خوهد شد.

وی اضافه کرد، در حالی که جانسون خواهان برگزاری انتخابات نیست، قانونگذاران باید مطلع باشند که چنین طرحی پیامد تصمیم آنان برای دادن رای علیه دولت در جلسه سه شنبه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rezaruigari.ir شناسه مطلب: 255

به "اولتیماتوم جانسون به مخالفان: یا حمایت از بریگزیت بدون توافق، یا برگزاری انتخابات در 14 اکتبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم جانسون به مخالفان: یا حمایت از بریگزیت بدون توافق، یا برگزاری انتخابات در 14 اکتبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید